Stará Turá, 3. jún 2024 | Známy festival Tanec Slnka po dvoch dekádach svojej existencie prechádza viecerými zmenami.jPodujatie, ktoré sa tešilo značnej popularite nielen u motorkárskej komunity, ale aj u obyvateľov nášho kopaničiarskeho regiónu, mení organizátora a názov.

Koncept a myšlienka festivalu však zostáva rovnaká, podobne aj termín a miesto konania.
Akcia sa uskutoční v dňoch 26. – 27. júla 2024 pod novým názvom Tanec Dubníka, v malebnom prostredí autokempingu pri staroturianskej vodnej nádrži . Práve majitelia kempu sa rozhodli zachovať túto dlhoročnú tradíciu a aj touto formou pokračovať vo svojom úsilí prinavrátiť rekreačnej oblasti Dubník pôvodný význam.

Pretože do začiatku zostáva málo času a podujatie si vyžaduje dlhodobú, niekoľko mesačnú prípravu, organizátor sa rozhodol, že tento „nultý“ ročník sa bude konať v zmenšenom formáte, ako dvojdňová promoakcia bez vstupného. Tomu samozrejme bude zodpovedať aj program, ale navštevníci sa nemusia obávať. Koncerty, spanilá jazda pre motorkárov, súťaže, tombola či sprievodné podujatia zostanú zachované. Zaujímavosťou je, že v rámci doprovodných akcií sa uskutoční turnaj v zápasoch bojových športov organizácie WZ fight events, kde návštevníci budú môcť sledovať súboje v boxe, mma, muay thai či kickboxe.

Čo sa týka hudobnej časti, bude z objektívnych príčin tento rok len jedno pódium, kde počas dvoch dní vystúpia skupiny rôznych žánrov. So svojou show sa predstaví napríklad dnes už legendárna kapela Karpina. Punk rockovú komunitu určite potešia kapely ako Grobiani, Sitňan a Agáta. Revivalovú scénu zastúpia BAC/DC revival, Iron Maiden BA revival, či skoro „domáci“ matadori Five Faces z Nového Mesta nad Váhom. A pre fanúšikov ska rytmov sa predstaví kapela Fuera Fondo, ktorej v týchto dňoch vychádza nový album. Zostavu doplní „mladá krv“ v podobe kapiel G.R.E.P, Sektor4, Primitivi a zástupca nášho kopaničiarskeho kraja, skupina RROR z Brezovej pod Bradlom.

Organizátor verí, že tento prelomový ročník open air festivalu dopadne tak, aby sa mohol v roku 2025 uskutočniť v plnej sile a kvalite, ako bývalo pri tomto podujatí dobrým zvykom.
Všetci navštevníci, nielen fanúšikovia „jednej stopy“, dobrej muziky či bojovych športov, sú srdečne vítaní!
Akcia sa uskutoční s podporou mesta Stará Turá.

Kopaničiarske noviny budú v roku 2024 mediálnym partnerom podujatia Tanec Dubníka. Prinesieme vám postupne ďalšie zaujímavé informácie z príprav na festival a budeme opäť na Dubníku posledný júlový víkend s vami!

Zdroj: TS Tanec Dubníka