Najväčší letný motorkársky hudobný festival na kopaniciach a neskromne aj jeden z najväčších svojho druhu na Slovensku sa vracia v plnej sile na Dubník pri Starej Turej, aby sa stal od 28. do 31. júla opäť domovom motorkárov a milovníkov kvalitnej hudby. Organizátori chystajú pre Tanec Slnka 2022 bohatý hudobný program doplnený atraktívnymi sprievodnými podujatiami.

Každý ročník sa snažíme niečím zatraktívniť. Po dvoch covidových ročníkoch sa každý návštevník isto poteší čomukoľvek. Rozhodli sme sa pridať spanilé jazdy, ktoré sú lákadlom aj pre domácich, kade budú prechádzať“, prezradil usporiadateľ a moderátor bikersmeetingu Maroš Szalay. Tento rok sa chystá až 5 spanilých jázd, novinkou bude napríklad ukážka dvojkolesového športu v Novom Meste nad Váhom a novými sprievodnými programami budú tiež diskusie a prezentácie s cestovateľmi, ktorí na dvoch kolesách prejazdili čo-to po svete a prehliadka amerických vozidiel Garage V8 Trnava.

Málokedy Starou Turou iba tak prechádzame. Tradične zastavíme na ulici a za pomoci mestských policajných zložiek vytvoríme koridor a budeme predvádzať show. Obyvatelia, ktorí obdivujú motorky sa tak majú na čo tešiť.

Na Dubník sa chystajú tri desiatky kapiel, ktoré budú vystupovať na troch pódiách – hlavnom, rockovom a country. Tento rok však budú niektoré inak umiestnené ako boli fanúšikovia minulé roky zvyknutí.

,,Niektoré kapely boli pripravené na rok 2020 a iba sme ich presúvali, no niektoré sú úplne nové. Treba sa nechať prekvapiť, sledovať nás a možno ešte niečo pribudne. Posledné pridané kapely sú Lojzo a Zóna A, k tým už zverejneným patria Karpina, Gladiator, Arzén, DESMOD a Robo Šimko, Morčatá na útěku, Bijouterrier, Dora, Maxim Turbulenc, Waťák – Kabát Revival, Heľenine oči, Iné Kafe.

Keďže v areáli campingu Dubníka už nejaký čas nefungujú chatky, ľudia by sa pri viacdňovom pobyte na podujatí mali poponáhľať s ubytovaním. Bikersmeeting zabezpečuje stanové mestečko Chill Village s dvojmiestnymi aj luxusnejšími stanmi, problémom nie sú ani tie vlastné.

Ubytovanie by mali návštevníci riešiť čím skôr, pokiaľ chcú chatky v okolí.  No každý rok pripravujeme vždy lepšie a lepšie stanové mestečko. Sme výnimoční tým, že ak majú stan a prídu a je voľné miesto, tak sa rozložia a hor sa baviť. Vyhradených miest na stanovanie máme ako každý rok dostatok.

Také rozsiahle podujatie určite potrebuje početný tím ľudí na zabezpečenie všetkých činností. Organizátori sa aj tento rok obracajú na verejnosť a hľadajú  brigádnikov a dobrovoľníkov na rôzne pozície.

Každá ruka sa počíta. Pomocný personál nás môže kontaktovať prostredníctvom sociálnych sietí či mailu. Ponuka je vždy atraktívna, či už hľadáme platené pozície alebo tie dobrovoľné, ktoré zažijú festival z tej inej stránky. Nadobudnú produkčné skúsenosti, dostanú sa k účinkujúcim, budú mať zabezpečené ubytovanie či stravu, ale hlavne budú tam, kde sa bežne iný návštevník ani len nepozrie! A hlavne, stanú sa neoddeliteľnou súčasťou našej veľkej rodiny.

Ako obvykle, organizátori si dali záležať na tombole s desiatkami zaujímavých cien, v ktorej môžu vyhrať šťastlivci motorkárske vybavenie, či dokonca dovolenku a skútre.

Napríklad vo štvrtok bude v tombole nová prilba od Styx.sk, v piatkovej zase prilba od Motoshop Žubor ale aj dovolenky od CK DAKA. V sobotu to bude až 25 cien. Bez partnerov ako mojsklad.sk, Staropramen, Milión drobností Bratislava, POLO veľkoobchod Bratislava, Obchodná pasáž Šaštín, shopando.eu, MARS Group či LAPORTA alebo minibikemania.sk by sa tombola nenaplnila o dva atraktívne skútre.

Prípravy na Tanec Slnka sú momentálne vo finálnej fáze. Zavážilo však spomínané koronové obdobie, po ktorom sa veci takpovediac časovo preťahujú a komplikujú predtým zabehnuté postupy.

Tento rok to bolo o to náročnejšie, že sme mali oveľa menej času na prípravu celého podujatia, nakoľko nik nevedel včas povedať, ako to bude s hromadnými podujatiami. Hádam stihneme všetko, na nič sa nezabudne a prípadné nedostatky nám budú odpustené. Očakávame hojnú účasť a hlavne dobrú náladu, skvelú zábavu a priaznivé počasie. Osobne očakávam takú vnútornú pokoru od fanúšikov, že budeme po tých dvoch rokoch v kútiku motorkárskej duše vďační, že sa opäť stretávame na Tanci Slnka. Nikdy nemôžeme vedieť, na ako dlho.“

Moderátorská stálica M. Szalay, neodmysliteľná tvár Tanca Slnka

Hoci je Tanec Slnka hromadné podujatie s motorkárskou tematikou, navštíviť ho môžu celé rodiny vrátane detí. Jednou z vlastností festivalu je práve rodinná atmosféra. Na záver teda Maroš Szalay odkazuje:

Určite nech príde každý, kto má chuť. Sme rodinný festival prepojený na motorkárskej prostredie. Chceme edukovať, pomáhať a baviť sa. Nič viac. Nerobíme to pre peniaze. Veď covidové Tance Slnka boli bez vstupného, ale boli a tradícia sa neprerušila.

Ďalšie akcie a program organizátori priebežne zverejňujú ? na facebookovej stránke, takže ju odporúčame sledovať. Vstupenky sú ? v predpredaji na webstránke, kde rovnako nájdete aj ďalšie informácie, možnosti stanovania či kontakt v prípade ochoty stať sa súčasťou tímu brigádnikov a dobrovoľníkov. Usporiadatelia pripomínajú, že vstupenky zakúpené pre Tanec Slnka 2020 a 2021 sú stále v platnosti pre tento rok.

Foto: FB Tanec slnka – Bikersmeeting

Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok a pomôžte nám ďalej tvoriť. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️