Štefánikove výročie, pozorovanie oblohy, alebo festival bez hraníc. Kam cez víkend na kopaniciach?

Predposledný júlový víkend so sebou prináša niekoľko sľubných podujatí pre trávenie voľného času. Kopanice zažijú úplne nový festival, ale bude sa hrať aj futbal, kráčať na túre, pozorovať nočná obloha a určite v letnej horúčave poteší pohľad na prúd vody z hasičskej mašiny, pri studenom pive a kofole. Milovníci folklóru si zas môžu odskočiť kúsok za naše hranice, no vo Vrbovciach vás presvedčia, že vlastne ani žiadne nejestvujú. Tu je ponuka podujatí týždňa číslo 29:

Štefánikove dni 2022

Nenechajte si ujsť prvý ročník festivalu kultúry, športu, turistiky a vzdelávania. Štefánikove dni sa budú konať od 21. do 24. júla 2022 v Obec Košariská a v Športovom areáli v Brezovej pod Bradlom. Pozrite si pozvánku, v ktorej sa dozviete viac:

Futbalové popoludnie u Belanských

Po dlhej dobe nám je umožnené uskutočniť naše priateľské futbalové popoludnie v areáli hasičskej zbrojnice. Bude pre vás pripravený tradičný guláš a pečené kuriatka. Čapovať sa bude pivko, kofola a samozrejme bude v ponuke aj tvrdší alkohol. Opäť bude možnosť vyhrať zaujímavé ceny v tombole. Budeme sa veľmi tešiť na vašu účasť! – DHZ Belanský

Túra na Bradlo

KST Sobotište a MO SZA Sobotište pozýva na 28. ročník tur. pochodu Za Štefánikom na Bradlo pri príležitosti 142. výročia narodenia M. R. Štefánika.

Pozorovanie hviezd v Sobotišti

Hvezdáreň Sobotište, Slovenská Astronomická Spoločnosť a Záhorské osvetové stredisko vás pozýva na pozorovanie nočnej oblohy v sobotu večer, v areáli hvezdárne v Sobotišti.

Kopanice bez hranice vo Vrbovciach

Festival Kopanice bez hranice sa bude konať už po štvrtý krát vo Vrbovciach, v priestoroch Vrbovčianskej izby 23. júla 2022. Hlavnou témou festivalu je tento rok ľudskosť a súčasný humanizmus. Festival vytvára most medzi mladou a staršou generáciou medzi dedinským a urbánnym prostredím a snaží sa nachádzať spoločnú reč prostredníctvom umenia. Každoročné opakovanie tohto projektu vo forme Festivalu s rozmanitým programom prináša do regiónu osvetu a otvára nové možnosti kultúrneho vyžitia spojeného so vzdelávaním mládeže a šírením povedomia o súčasných témach. Pre tento ročník návštevníkov čaká bohatý program spojený s hudobnými vystúpeniami, výstavami, workshopmi, autorským čítaním…

Hasičská súťaž v Hrašnom

DHZ Hrašné a starosta obce Hrašné vás všetkých týmto srdečne pozývajú na 7. kolo IKHL o putovný pohár starostu obce Hrašné v sobotu 23.7.2022 o 13,00 hod. na futbalovom ihrisku v Hrašnom. Príďte podporiť a hasičov a hasičky, pozrieť si peknú a kvalitnú hasičskú súťaž, v príjemnom prostredí a priateľskej atmosfére ochutnať občerstvenie pripravené domácim DHZ.

Horňácké slavnosti 2022

Za prvým kopcom na moravskej strane sa uskutoční 65. ročník festivalu Horňácké slavnosti s prehliadkou folklóru z celého Horňácka a jarmokom tradičných remesiel.

Nenašli ste tu svoje podujatie? Dajte nám vedieť a doplníme ho!

🤲 CHCEM PODPORIŤ NOVINY