Predposledný júlový víkend so sebou prináša niekoľko sľubných podujatí pre trávenie voľného času. Kopanice zažijú úplne nový festival, ale bude sa hrať aj futbal, kráčať na túre, pozorovať nočná obloha a určite v letnej horúčave poteší pohľad na prúd vody z hasičskej mašiny, pri studenom pive a kofole. Milovníci folklóru si zas môžu odskočiť kúsok za naše hranice, no vo Vrbovciach vás presvedčia, že vlastne ani žiadne nejestvujú. Tu je ponuka podujatí týždňa číslo 29:

Štefánikove dni 2022

Nenechajte si ujsť prvý ročník festivalu kultúry, športu, turistiky a vzdelávania. Štefánikove dni sa budú konať od 21. do 24. júla 2022 v Obec Košariská a v Športovom areáli v Brezovej pod Bradlom. Pozrite si pozvánku, v ktorej sa dozviete viac:

Futbalové popoludnie u Belanských

Po dlhej dobe nám je umožnené uskutočniť naše priateľské futbalové popoludnie v areáli hasičskej zbrojnice. Bude pre vás pripravený tradičný guláš a pečené kuriatka. Čapovať sa bude pivko, kofola a samozrejme bude v ponuke aj tvrdší alkohol. Opäť bude možnosť vyhrať zaujímavé ceny v tombole. Budeme sa veľmi tešiť na vašu účasť! – DHZ Belanský

Túra na Bradlo

KST Sobotište a MO SZA Sobotište pozýva na 28. ročník tur. pochodu Za Štefánikom na Bradlo pri príležitosti 142. výročia narodenia M. R. Štefánika.

Pozorovanie hviezd v Sobotišti

Hvezdáreň Sobotište, Slovenská Astronomická Spoločnosť a Záhorské osvetové stredisko vás pozýva na pozorovanie nočnej oblohy v sobotu večer, v areáli hvezdárne v Sobotišti.

Kopanice bez hranice vo Vrbovciach

Festival Kopanice bez hranice sa bude konať už po štvrtý krát vo Vrbovciach, v priestoroch Vrbovčianskej izby 23. júla 2022. Hlavnou témou festivalu je tento rok ľudskosť a súčasný humanizmus. Festival vytvára most medzi mladou a staršou generáciou medzi dedinským a urbánnym prostredím a snaží sa nachádzať spoločnú reč prostredníctvom umenia. Každoročné opakovanie tohto projektu vo forme Festivalu s rozmanitým programom prináša do regiónu osvetu a otvára nové možnosti kultúrneho vyžitia spojeného so vzdelávaním mládeže a šírením povedomia o súčasných témach. Pre tento ročník návštevníkov čaká bohatý program spojený s hudobnými vystúpeniami, výstavami, workshopmi, autorským čítaním…

Hasičská súťaž v Hrašnom

DHZ Hrašné a starosta obce Hrašné vás všetkých týmto srdečne pozývajú na 7. kolo IKHL o putovný pohár starostu obce Hrašné v sobotu 23.7.2022 o 13,00 hod. na futbalovom ihrisku v Hrašnom. Príďte podporiť a hasičov a hasičky, pozrieť si peknú a kvalitnú hasičskú súťaž, v príjemnom prostredí a priateľskej atmosfére ochutnať občerstvenie pripravené domácim DHZ.

Horňácké slavnosti 2022

Za prvým kopcom na moravskej strane sa uskutoční 65. ročník festivalu Horňácké slavnosti s prehliadkou folklóru z celého Horňácka a jarmokom tradičných remesiel.

Nenašli ste tu svoje podujatie? Dajte nám vedieť a doplníme ho!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY