17. sept. 2022, VN Dubník / V sobotu 17. septembra sa na Dubníku konal 7. ročník dobročinného behu pod názvom Beh Dubníkom. Úlohou tohto ,,malého behu s veľkým srdcom‘‘ organizovaným Bežeckým klubom toRun Stará Turá je spojiť ľudí pre dobrú vec a spoločnou športovou aktivitou vyzbierať peniaze pre staroturanskú Nadáciu Život, ktorej úlohou je zlepšovanie kvality života obyvateľov mesta . Pre mnohých domácich sa v priebehu niekoľko rokov stal beh srdcovou záležitosťou.

Zdroj: Martin Medňanský / Beh Dubníkom

Popri behu pre dospelých už niekoľko rokov štartujú aj deti vo vlastných kategóriách. Dobrovoľný výťažok z detských pretekov putoval Občianskemu združeniu Baborad, ktoré vzniklo pre podporu malého Samka zo Starej Turej. Chlapček má ojedinelú metabolickú poruchu spojenú so svalovou hypotóniou a s tým súvisiace ďalšie diagnózy. Starostlivosť o hendikepované dieťa je okrem iného aj finančne náročná a každá pomoc zo strany verejnosti je preto nesmierne potrebná.

Detské behy tento rok podporil aj Klub Športového aerobiku Stará Turá. Vďaka 45 účastníkom sa podarilo pre Samka vyzbierať 754 eur. Dospelí si mohli vybrať z 2,5km, 5km a 10 km trate. Na nich sa spolu predstavilo celkom 130 bežcov, ktorí vyzbierali 1935 eur pre Nadáciu Život.

Zdroj: Facebook Umelohmotné

Ako to pri tejto dobročinnej akcii býva, víťazstvo je druhoradé. Hlavná je štedrosť, za ktorú bol každý bežec, ktorý zdolal trať, odmenený jedinečnou medailou značky Umelohmotné z dielne v Papradi, kde vyrábajú z plastového odpadu zaujímavé a užitočné veci.

Titulná fotografia: M. Medňanský / Beh Dubníkom