Logo Kopaničiarske noviny

Vážení čitatelia,

týmto by sme vás radi privítali na novej webstránke projektu Kopaničiarske noviny. Dovoľte mi, aby som vám priblížil jeho účel a cieľ.

Tento projekt som v hlave držal tri roky. Prvým predchodcom KN bol portál myregion.sk, ktorý som jednu dobu už ďalej pre pracovnú vyťaženosť nemohol rozvíjať. Záujem ľudí a čítanosť článkov ma však presvedčila, že to má zmysel a že ak chcem v budúcnosti naďalej rozvíjať seba a to, čo ma baví, musím sa raz na túto cestu vrátiť. Na kopaniciach som spoznal viacero skvelých ľudí, ktorí sa akokoľvek snažia, aby bol kraj lepší a možno si to ani len neuvedomujú. Organizovanie akcií, zbierok, koncertov, výstav, prednášok – nie je to len o zábave pre spoločnosť, ale aj o zmysle, o ľudskosti a predovšetkým o kultúre. Pretože kultúra dáva ľudskému životu vývoj.

Kopaničiarske noviny
Naše logo symbolizuje bukové lesy, o ktorých básnil ev. kňaz, básnik a publicista Ján Trokan pri pohľade na okolie Myjavy

V dnešnej dobe sa tak trochu stráca prepojenie človeka s krajom, v ktorom žije. Záujem ľudí sa dynamickou dobou a stálym naháňaním sa za časom a peniazmi zužuje na základné potreby, v ktorých často absentujú medziľudské vzťahy. Treba však pochopiť, že sme súčasťou komunity, okolia, v ktorom bývame a aj my z neho dokážeme robiť lepšie miesto pre náš život. Viac za zapájať do života v obci, zaujímať sa o veci okolo nás, navrhnúť racionálne riešenia. Kopaničiarske noviny chcú preto prepojiť život obce so životom jej občanov. Tento región je krásny, dýcha históriou, má ešte stále veľa nevyužitého potenciálu a pevne verím že i dobrú budúcnosť. Chcem, aby boli noviny také, aby prostredníctvom informovania zároveň kopaničiarskemu regiónu pomáhali podporou domácich výrobkov a tým uchovávali tunajšie remeslá. Samosprávam by noviny mali pomôcť lepšie dostať informácie k ľuďom a zase naopak. Návštevníkom by mal ukázať zaujímavé miesta a rozvíjať turistický ruch. Zároveň by tiež mali reprezentovať prácu samospráv, občianskych združení, organizátorov podujatí.

Keď som sa s hocikým rozprával o zámere vybudovať regionálny spravodajský portál, stretol som sa hlavné s odpoveďou; “Toto tu chýbalo“. A tak verím, že tento projekt bude úspešný, teším sa na spoluprácu s miestnymi organizáciami, obcami a ľuďmi. Na záver by som ešte zdôraznil, že nás v prípade tipu na reportáž môžete kedykoľvek kontaktovať. Ďakujem!

Martin Kovanič, zakladateľ portálu

Tento projekt nie je financovaných z verejných zdrojov a jeho prežitie závisí na Vás, čitateľoch a nadšencoch, ktorí môžu prostredníctvom služby PayPal jednoducho a bezpečne prispieť na jeho činnosť. Za každý i ten najmenší finančný príspevok nesmierne ďakujeme!

Podporiť nás môžete odberom na Youtube, sledovaním na Instagrame, alebo kliknutím na Páči sa mi to na Facebooku. Ďakujeme!