Horná Streda, 12. dec. 2022 / Spoločným podpisom aktéri potvrdili vzájomnú spoluprácu, ktorej úlohou má byť podpora praktických zručností a teoretických vedomostí žiakov Strednej priemyselnej školy Myjava.

Nemecká automobilová firma disponuje v Hornej Strede vývojovým centrom s laboratóriom, v ktorom pracujú na vývoji automatizovaných liniek pre výrobu prototypov Li-ion batériových modulov pre elektromobily.

V rámci duálneho vzdelávania sa tak študenti z Myjavy budú stretávať s najmodernejšími technológiami, pričom záujem firma prejavuje predovšetkým o mechatronikov. „Ide o zaujímavé spojenie a vážime si, že okrem našich spoločníkov v duálnom vzdelávaní sa našiel aj takýto vážny partner, vďaka ktorému získajú študenti veľkú perspektívu,“ zhodnotil riaditeľ SPŠ Myjava Jaroslav Foltín. 

,,Ako župa budeme otvorení a nápomocní nielen pri inovovaní či zaraďovaní nových študijných odborov, ale aj pri riešení problémov so zabezpečením dopravy zamestnancov a študentov na pracovisko,“ povedal župan TSK Jaroslav Baška, ktorého teší, že rámci systému duálneho vzdelávania bude Porsche spolupracovať po škole v Dubnici nad Váhom s ďalšou technicky zameranou školou v kraji.

Zdroj informácií a titulnej foto: Trenčiansky samosprávny kraj