Trenčiansky kraj, 5. dec. 2022 / Počas zimy od prvého novembra do 31. marca monitorujú zjazdnosť ciest v Trenčianskom kraji zamestnanci Správy ciest TSK. Na zvládnutie sezóny bude aktuálne v pohotovosti 248 zamestnancov a pripravených je 63 sypačov, 27 nakladačov, 12 traktorov s pluhom, 7 snehových fréz a v prípade mimoriadnej situácie k tomu 13 ks zmluvnej techniky. Vozový park bude zabezpečovať zimnú údržbu na 334 km ciest II. triedy a 1 142 km ciest III. triedy, ale aj 296 km ciest I. triedy na základe dohody so Slovenskou správou ciest.

Na zimu 2022/2023 predstavujú zásoby 18 tisíc ton chemického posypového materiálu. Údržba ciest bude vykonávaná nepretržite, bez ohľadu na pracovné dni, víkendy, či sviatky. V tomto roku vyčlenila župa ďalšie 3 milióny eur na modernizáciu techniky.

Užitočným pomocníkom pre vodičov môže byť webstránka bellmet.eu, na ktorej nájdu aktuálne informácie o podmienkach na cestách. Na kopaniciach je takto monitorovaná zjazdnosť na ceste II/581, konkrétne v Rudníku, kde funguje aj live kamera. Rovnaká technológia je inštalovaná aj v Minárčinách medzi Brezovou a Myjavou.

Zdroj informácií a titulka: www.tsk.sk