Dňa 4. septembra sa v Polianke na futbalovom ihrisku  konal športový deň pre deti. Podujatie organizuje obec Polianka s dobrovoľnými hasičmi už niekoľko rokov a takto sa snažia rôznymi aktivitami spestriť na konci prázdnin, respektíve začiatku školského roka deťom voľný čas.

Súťaží vždy býva aspoň desať, pričom športovec zbiera pečiatky a keď splní aspoň polovicu z úloh, dostane odmenu v podobe balíčka so školskými potrebami a sladkosťami. Cieľom súťaží samozrejme nebolo súperiť medzi sebou, ale splniť úlohy.

Sprievodné aktivity pre deti tvorili skákací hrad, trampolína, kreslenie. Deti sa tiež mohli sa fotiť v kombajne, traktore, pre vozenie po ihrisku obec pripravila špeciálny ťahač. Prítomní boli i príslušníci polície, ktorí mali pripravené ukážky policajnej výzbroje. Deti si tiež mohli sadnúť za volant policajného auta. Rodičia boli za takúto akciu určite vďační, aj pre nich bol pripravený guláš a večer si so svojimi ratolesťami mohli spoločne opekať.

VIDEO: Športový deň pre deti v Polianke

Projekt Kopaničiarske noviny nie je financovaných z verejných zdrojov a jeho prežitie závisí na Vás, čitateľoch a nadšencoch, ktorí môžu prostredníctvom služby PayPal jednoducho a bezpečne prispieť na jeho činnosť. Za každý i ten najmenší finančný príspevok nesmierne ďakujeme! Podporiť nás môžete aj odberom na Youtube, sledovaním na Instagrame alebo kliknutím na Páči sa mi to na Facebooku.