Futbalisti Spartaka Myjava ukončili zimnú prípravu jedinou prehrou s mužstvom z Považskej Bystrice v pomere 1-3. Myjavčania celkovo odohrali v príprave 6 stretnutí, z ktorých 4 dokázali vyhrať a raz remizovali.

,,Posledný zápas v Považskej Bystrici nás síce výsledkovo mrzí, ale z herného hľadiska musím konštatovať, že to bolo také, ako chceme aby to vyzeralo počas jarnej časti súťaže. Vieme, že nás tlačí topánka v efektivite, v premieňaní šancí. My si ich vieme vytvoriť v každom zápase dosť, ale mám problém ich dotiahnuť do konca. Takže na tom pracujeme“ – komentoval prehru tréner Spartaka Daniel Kvasnica, podľa ktorého sa tímu podarilo v príprave predvádzať dynamický futbal zaujímavý pre diváka.‘‘ 

Generálka so Sokolom Lanžhot sa už neuskutoční, pretože Myjava sa už túto sobotu 26. feb. o 15. hodine stretne v dohrávke 15. kola tretej ligy na domácej umelej tráve s tímom FK TEMPO Partizánske. Spartak má možnosť sa vyhupnúť na druhú priečku tabuľky ktorá je aj cieľom pre konečné umiestnenie, keďže prvá Považská Bystrica má priepastný bodový náskok. Pre Spartak je úlohou stabilné miesto v tretej lige, ktorá prejde od nového ročníka reorganizáciou. Prevezme ju Slovenský futbalový zväz a počet líg sa zníži zo štyroch na dve, čo spôsobí značné skvalitnenie súťaže, ale aj vypadnutie množstva tímov do štvrtej ligy. Daniel Kvasnica preto očakáva v jarnej časti boje o bezpečné priečky tabuľky:

,,Samozrejme, každý tím bude chcieť vyhrávať. Lebo nepoznám žiadne družstvo, ktoré by sa uspokojilo s tým, že vypadne do IV. ligy. Takže všetci sa budú chcieť dostať do vrchnej osmičky a bude to dosť náročné. Tabuľka ukazuje, že to je a bude veľmi vyrovnané, tie tímy sú na veľmi dobrej úrovni a o výsledkoch zápasov budú často rozhodovať detaily.‘‘

Počas zimy prišlo v kádri k niekoľkým zmenám. Odišli Ľubomír Ulrich, Kristián Ratica, Kristán Koníček a Jakub Kosík (hosťovanie vo Vrbovom), naopak káder bol doplnený šiestimi hráčmi – mladíkmi Jergušom Halabrínom a Dušanom Kravárikom z dorastu a dres A-tímu by si mohli obliecť aj hráči Spartaka Myjava B Michal Fedoráš a Ľubomír Kováč. Novými akvizíciami v tíme sú tiež Adam Cisár z Beluše a nová posila z Moravy.

,,Teraz na poslednú chvíľu sa nám podarilo zohnať na pravú stranu, kde nám chýbala konkurencia, mladého hráča zo Zlína, Jiřího Pafku, čo by mohla byť veľmi zaujímavá posila. Do ofenzívy pribudol ešte na začiatku prípravy Adam Cisár, o ktorom sme už informovali. Ten je po fyzickej stránke veľmi dobre pripravený a dal aj nejaké góly v prípravných stretnutiach, takže si od neho dosť sľubujeme‘‘ – dodal D. Kvasnica.

K dispozícii je po dlhodobej nútenej pauze aj strelec Dávid Copko, naopak tím sa na nejaký čas bude musieť vysporiadať so zraneniami Dominika Martišiaka a Pavla Siváka. Pre dlhodobejšie zranenia vynechajú jarnú časť aj futbalisti Martin Brezina a Lukáš Liška.

Zdroj informácií: spartakmyjava.sk, titulná foto: Vladimír Pyxel Domen

Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok a pomôžte nám ďalej tvoriť. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️