Krajné, 23. jún 2023 | Sobota 24. júna bude v Krajnom patriť známym športovým menám. Futbalový klub Slovan Rovnosť Krajné organizuje vo svojom areáli Deň športových osobností. Návštevníci sa budú môcť stretnuť so známymi slovenskými športovcami a vyhrať zaujímavé ceny.

Za programom stojí dlhoročný hráč Krajného a najnovšie aj predseda klubu, Samuel Kňazský;

,,Organizoval som pred tromi rokmi podobnú akciu s hráčmi Dukly Trenčín a teraz, keďže som s Martinom Fehérvárym veľmi dobrý kamarát, rád prijal pozvanie a príde aj s ostatnými chalanmi potešiť ľudí z kopaníc.’’

Okrem obrancu Washingtonu Capitals z  najlepšej hokejovej ligy sveta NHL, prídu ďalší známi borci z hokejového prostredia. Napríklad Ondrej Maruna, známy odchovanec krajňanského futbalu, ktorého čaká budúci rok draft do NHL. Účasť prisľúbil aj rodený Myjavčan a slovenský futbalový reprezentant Michal Tomič. Veľmi zaujímavé veci budú môcť návštevníci vyhrať v tombole, do ktorej venovali ceny ďalší známi športovci.

S. Kňazský a Š. Nemec.

Bude to podpísaná hokejka Martina Fehérváryho a Maxima Čajkoviča, útočníka amerického Orlanda Solar Bears. Svoju hokejku venuje aj majster slovenskej ligy, myjavský rodák Eduard Šedivý a dvojka uplynulého draftu NHL, Šimon Nemec. Dres venuje Martin Horínek, päťnásobný majster SR v zápasení, ktorý sa momentálne venuje MMA, má skúsenosti zo známej organizácie Oktagon a aktuálne pôsobí v československej MMA organizácii Real Fight Arena. Podpísané veci prinesie aj minuloročný kapitán Dukly Trenčín Viliam Čacho, ktorý bude v ďalšom ročníku pôsobiť v českej lige v drese majstrovského Třinca.

Tí z vás, ktorí nebudú prahnúť po vzácnom hokejovom či inom exponáte, nemusia byť smutní.

,,Ďalej v tombole bude kuchynský robot, ktorý nám venoval Pavol Durec. Má na Myjave podnik World Wine Gallery a práve aj toto bude jedna z mnohých cien,“ dodal S. Kňazský.

Zdroj: Obec Krajné.

V rámci programu, ktorý sa oficiálne začína od 14. hodiny, bude mať prednášku Nadácia Borisa Sádeckeho o prvej pomocí pre športovcov. Mládežnické futbalové tímy Krajného odohrajú zápasy proti Starej Turej a AS Trenčín, súčasťou bude pochopiteľne autogramiáda športových osobností, úkážky obrany psov, detské atrakcie a bohaté občerstvenie. Od 19.30 hod. si nenechajte ujsť pálenie obrovskej Jánskej vatry a následnú tanečná zábavu s DJom. Organizátori Vás na akciu srdečne pozývajú.

Titulka: FB Deň športových osobností v Krajnom.