Myjava, 28. sept. 2023 | V centre Myjavy vrcholia prípravy na jesenný Michalský jarmok.  Sedemnásty ročník podujatia bude okrem iného špecifický tým, že sa uskutoční na volebnú sobotu, 30. septembra.


Slávnostné otvorenie jarmoku, naplánované na 9.30 h, bude doplnené o krst fotopublikácie Čarovná Myjava a okolie. V jarmočnom programe vystúpi hudobná skupina Rosa, Dychová hudba Myjavci, Detský folklórny súbor Kopaničiarik a žiaci ZUŠ Myjava, Myjavské heligónky, country skupina Terasa, Folklórny súbor Kopa a napokon skupina FORMÁT 2.

,,Okrem množstva predajných stánkov bude súčasťou jarmoku aj desiaty ročník Kopaničiarskej oblastnej výstavy zvierat.. Zvieratá budú sústredené v priestore vedľa evanjelického kostola. Na námestí nebudú chýbať jarmočné atrakcie, pestrá ponuka občerstvenia, prezentácia ľudových remesiel a pripravené budú aj Kopaničiarske majstrovstvá v jedení slivkových gulí a žrebovateľné jarmočné mýto,’’ informoval o jarmočnej ponuke hovorca mesta, Marek Hrin. Myjavská samospráva týmto všetkých ľudí na jarmok srdečne pozýva.

V súvislosti s prípravou na jarmok a logistikou musia vodiči a majitelia áut počítať aj s dopravnými obmedzeniami. Mestská polícia upozorňuje vodičov, že už od štvrtka 28. septembra od polnoci budú uzavreté parkoviská za obchodným domom v zóne pri rieke. Od piatka 23. nočnej hodiny uzatvoria k tomu už aj parkoviská od mestského úradu až po hotel Štefánik. Počas jarmoku nebude 30. septembra možné prejsť autom hlavnou ulicou v Myjave a pre dopravu musia vodiči využiť iné trasy, teda obchvat Myjavy, ulice Partizánska, či Hurbanova.

Od sobotného rána 7.00 h., sa v Myjave otvorí 10 volebných miestností pri príležitosti volieb
do Národnej rady SR.
Návštevníci jarmoku budú teda mať príležitosť zároveň aj odvoliť. Občania môžu voliť vo volebnom okrsku, v ktorom sú zapísaní, alebo v ktoromkoľvek mieste, ak budú mať hlasovací preukaz. O ten môže volič požiadať už len osobne, na mestskom či obecnom úrade v mieste svojho trvalého pobytu, ale najneskôr do piatka 29. septembra. Oprávnený volič si so sebou samozrejme musí priniesť občiansky preukaz. Miestnosti sa uzatvoria o 22. hodine večer.

Titulka: Kopaničiarske noviny.

Info: Mesto Myjava.