Myjava, 14. sept. 2023 | Futbalistky Spartaka Myjava absolvovali v rumunskej Kluži zápasy predkôl ženskej Ligy majstrov. V konkurencii dvoch silných tímov prišla smolná i krutá prehra.

Zverenkyne hrajúcej trénerky Ivety Neveďalovej cestovali do Rumunska, kde sa o postup do ďalšej fázy pobili 6. septembra s domácim tímom FC Universitatea Olimpia Kluž. Hoci prehrávali už v 2. minúte 0-1, skorá odpoveď Kucharčíkovej v 9. minúte vrátila Myjavčanky do hry. Gól v 20. minúte, ale najmä ďalšie dva presné, veľmi smolné zásahy rumunských šampiónok v úplnom závere polčasu, však už niesli ťažko. Navyše, keď bol prvý gól vlastný a druhý smrdel ofsajdom. V 76. minúte ešte vykresala iskričku nádeje kanonierka Bogorová, keď upravila na 2-4 z pohľadu hostí. Kopaničiarky sa snažili, v zápase dokonca vyslali viac streleckých pokusov ako súperky a držali loptu na svojich kopačkách častejšie, ale v poslednej štvrťhodine inkasovali ešte dvakrát. V 79. min. si centrovanú loptu zrazila nešťastne do vlastnej siete Čermáková a v 83. minúte pečatila na 6-2 Carolina Tabur. V 80. minúte vyťahoval ešte rozhodca pre domáci tím červenú kartu. Výsledok 2-6 sa zdal byť krutý napriek tomu, že Myjavčanky hrali proti veľmi dobre pripravenému tímu.

Foto: Gábor István-Gábor / The World seen through the eyes of gringojohnny.

,,Zápas bol pre nás lekcia z efektivity a ukázal nám, ako nemôžeme hrať proti skúsenemú kvalitnému profesionálnemu klubu na ťažkom teréne a využije každú našu chybu.‘‘ uviedla Iveta Neveďalová.

Myjavčanky prehra odsúdila na boj o tretie miesto proti vysoko favorizovanému tímu Ferencváros Budapešť, ktorý nedokázal zlomiť v prvom zápase odpor húževnatých Izraelčaniek z tímu Kiryat Gat  a prehral po penaltách. V druhom zápase kvalifikácie už Myjavčanky nedokázali držať proti Maďarkám krok a prehrali vysoko 0-7.

Foto: fradi.hu / FTC Női Labdarúgás.

,,Zápas bol veľmi náročný a súperky ukázali svoju obrovskú kvalitu. Boli rýchlejšie a technickejšie ako my.  Potrestali každú chybu a nepozornosť. Predviedli sme bojovný výkon, lepší ako v prvom zápase. Nemáme sa za čo hanbiť, ale je veľa vecí, na ktorých treba stále pracovať,“ zhodnotila zápas Ella Glatzová a dodala; ,,S podmienkami v ženskom futbale na Slovensku sa ťažko rovná top tímom z Európy, kde hráčky venujú 100% svojho času futbalu. Myslím si však, že sme na dobrej ceste a dúfam, že sa im v priebehu pár rokov priblížime.“

Slovenské šampiónky a pohárové majsterky sa tak môžu naplno koncentrovať na domácu ligu, do ktorej vkročili bez zaváhania. Po štyroch zápasoch majú na konte plných 12 bodov s gólovým skóre 31-2. V sobotu 16. septembra ich čaká zápas vonku proti priebežne prvému Ružomberku.

Titulka: Foto: Gábor István-Gábor.

Zdroj info: Facebook Spartak Myjava – ženy.