Brezová pod Bradlom, 13. sept. 2023 | Ozbrojené sily Slovenskej republiky oslavujú 30. výročie vzniku a jednotlivé zložky našej armády sa opäť po roku chystajú do Brezovej pod Bradlom na Deň Ozbrojených síl. Okrem ukážok bojov a techniky bude miesto aj pre hudnu a folklór.

Deň OS SR sa bude konať v sobotu 23. septembra od 13. hodiny na poli pod Barancom za ev. kostolom. Program sa však začne už o 11.30 hod. slávnostným vojenským nástupom na Námestí gen. Štefánika, kde si vojaci pripomenú historickú cestu, ktorá viedla ku vzniku moderných ozbrojených síl. O 13. hodine sa pod Barancom začne hýbať technika všetkých veľkostí a účelov pri dynamických ukážkach pozemných, vzdušných a špeciálnych síl Slovenskej republiky a spojencov z mnohonárodnej bojovej skupiny NATO. Zásah predvedie aj vojenská polícia. Okrem výstrelov bude mestom znieť vojenská hudba, ktorej bude spoločnosť robiť čestná stráž OS SR. Pre návštevníkov to rovnako bude príležitosť bližšie spoznať funkcie a úlohy armády, zoznámiť sa s vojakmi a ich prácou.

O kultúrne vystúpenia sa postarajú domáci Detský folklórny súbor Iskerka a obľúbená hudobná skupina Heľenine oči. Programom bude sprevádzať moderátor Juraj Bača.

Dni OS SR sa konajú v Brezovej pod Bradlom pri príležitosti pripomenutia si historických koreňov armády. Hurbanovskí dobrovoľníci tu prvýkrát v dejinách pod slovenskými zástavami zviedli vôbec prvú víťaznú bitku v rámci septembrovej výpravy revolučného roku 1848.

Info a titulka: FB OS SR.