September so sebou priniesol ochladenie a vo vzduchu už cítiť, že tie slnečné horúce dni máme za sebou. Nič to ale nemení na skutočnosti, že kultúrny život na našich kopaniciach pokračuje. Tento raz ti dávame do pozornosti podujatia, ktoré sa uskutočnia najbližší víkend (9.-11.9.), aj ten nasledujúci (16.-18.9.). Ktorú akciu navštíviš?

Dni sliviek v Turej Lúke

Centrum tradičnej kultúry v Myjave Vás pozýva na Dni sliviek, ktoré sa budú konať 10. septembra v Gazdovskom dvore v Turej Lúke.

Brigáda v prírode

Srdečne pozývame všetkých milovníkov prírody na ochranársku víkendovú brigádu na kopaniach. Stretneme sa v piatok 9.9. o 17:00 pri autobusovej stanici v Brezovej pod Bradlom. Spať budeme v záchrannej stanici vo vlastných stanoch. V sobotu ráno sa spoločne presunieme do prírodnej pamiatky Kyseľová, kde sa budeme starať o vzácne orchideové lúky. V nedeľu budeme pracovať v areáli záchrannej stanici pred jej znovuotvorením. Účastníkom bude preplácané cestovné a zabezpečená strava.
Prihlasovanie a bližšie informácie: Adriana Hološková (ada.holoskova@gmail.com)

Strelecké preteky v Turej Lúke

Poľovnícke združenie Turá Lúka vás srdečne pozýva na verejné strelecké preteky, ktoré sa uskutočnia v sobotu 10. septembra 2022 od 9.00 h v areáli Padelky v mestskej časti Turá Lúka. Súťažiť sa bude v kategórii americký trap. Súčasťou podujatia bude aj bohaté občerstvenie pre návštevníkov – poľovnícke špeciality, divinový guláš, pečený diviak a ďalšie dobroty. Vstup na preteky je voľný a organizátori sa tešia na vašu návštevu!

Spomienka v Bošáci

Obec Bošáca vás pozýva na spomienku pri príležitosti Dňa obetí holokaustu a rasového násilia 9.9.2022 o 10:00 hod. na Námestie generála Jurecha v Bošáci.

Časovka na Bradlo

Dlho očakávaná časovka na Bradlo je späť! 17. septembra 2022 si trošku zamakáme do kopca. Je jedno, či máš cesťák alebo horský bajk, obe kategórie sa môžu prísť zapotiť. Štartovať sa bude predbežne o 10:00 z námestia v Brezovej pod Bradlom a cieľ bude pod Mohylou Milana Rastislava Štefánika. Cestné bajky si vyšliapu 4,4 km, MTB 4,9 km s rovnakým prevýšením 268 m. Výkon vám zmeriame profi časomierou a vyhodnotíme a odmeníme. Každý si za štartovné odnesie registračný balíček a v cieli budú mať účastníci zabezpečené občerstvenie.

https://www.cykloklub.sk/formular/formular-casovka-na-bradlo-2022-memorial-jana-noska/?fbclid=IwAR3JYoyTxASY01f4hT5JLhR36OxlVVWBev7qYfPs2AeCkVDq04ojEAkaBUw

Beh Dubníkom

Beh Dubníkom je dobročinná udalosť , ktorej výťažok bude vždy venovaný niekomu, kto pomoc potrebuje. Tento rok poputuje detské štartovné a nabehané metre opäť Samkovi Lukáčovi zo Starej Turej, a to cez OZ BaboRad. Samko má ojedinelú metabolickú poruchu spojenú so svalovou hypotóniou a s tým súvisiace ďalšie diagnózy. Zapojením sa do behu môžete aj vy podporiť svoje zdravie a tiež Samka.

Registrácia na https://www.vysledkovyservis.sk/beh-dubnikom-prihlaska.

Nohejbal v Rudníku

Všetci ste vítaní na nohejbalovom turnaji, ktorý sa odohrá 17.9.2022 na multifunkčnom ihrisku v Rudníku. Registrácia a začiatok je naplánovaný na
10. hodinu. Štartovné je 10 € na hráča, občerstvenie zabezpečené.

Rómska kultúra na Myjave

Osveta myjavských Rómov a mesto Myjava vás srdečne pozývajú na podujatie s názvom Večer rómskej kultúry, ktoré sa bude konať v hlavnej sále Kultúrneho domu Samka Dudíka v Myjave v sobotu 17. septembra 2022.

Hody v Zabudišovej

OZ Naša Zabudišová srdečne všetkých pozýva na ďalší ročník Zabudišovských hodov. Ochutnať budete môcť tradičné slivkové gule, klobásky, nebude chýbať ani výčap. Okrem hudobného programu a remeselných stánkov bude predstavená nová kniha ‚Do okien Zabudišovej‘, ktorú si už teraz môžete zakúpiť na Obecnom úrade v Bošáci a v knižnici. Tešíme sa na stretnutie.

Aktualizované: Hody sa kvôli nepriazni počasia uskutočnia v kultúrnom dome v Zabudišovej.

174. výročie prvej SNR

Národná rada Slovenskej republiky, Ministerstvo obrany Slovenskej republiky, Slovenské národné múzeum – Múzeum Slovenských národných rád, mesto Myjava a obec Poriadie vás pozývajú na spomienkové stretnutie pri príležitosti 174. výročia vzniku Slovenskej národnej rady.

Podujatie sa uskutoční 19. septembra o 13:00 h v areáli múzea a následne pri Pamätníku u Klasovitých v obci Poriadie.

Ponuka kina Primáš v Myjave

Viac informácií o jednotlivých filmoch ponuky na http://www.kino.myjava.sk/klient-732/kino-201/stranka-6928.

Septembrový program v Hostinci u Klačkov Lubina

Nenašiel si tu svoje podujatie? Daj nám vedieť prostredníctvom mailu, či správy na sociálnych sieťach a my ho doplníme!