Myjava, 13. feb. 2024 | Slovenský futbalový zväz na šiestom ročníku galavečera Gala Grassroots 2023 dňa 11. feb. v Šamorníne ocenil najlepších hráčov amatérskeho futbalu a hráčov mládežníckych kategórií, rozhodcov a trénenerov, ale aj najlepších amatérskych klub v jednotlivých regiónoch celého Slovenska.

Súčasťou oceňovania bolo vyhodnotenie najlepšiej ženskej ligovej jedenástky za rok 2022/2023, pozostávajúcej z hráčok domácej ligovej súťaže.  O výsledkoch ankety rozhodovali tréneri prvoligových klubov, hlavní tréneri dievčenských mládežníckych reprezentačných výberov Slovenska, hlavný tréner ženskej futbalovej reprezentácie Slovenska a zástupcovia technického úseku SFZ. V najlepšej zostave figurujú hráčky zo šiestich klubov, vrátane ženského tímu Spartaka Myjava, ktorý spolu s trnavským Spartakom obsadil až tri posty. Ocenené boli obrankyňa Sára Kršiaková, stredopoliarka Laura Retkesová a útočníčka Andrea Bogorová. Potvrdením úspešnej kapitoly súčasného ženského tímu je, že celé myjavské futbalové trio tento individuálny úspech v porovnaní s minuloročnou anketou zopakovalo. Ďalšou poctou pre ženský futbal na Myjave bolo vyhlásenie kormidelníčky biernobielych Ivety Neveďalovej komisiou SFZ ako najlepšej trénerky ženského tímu na Slovensku.

Myjavčanky si jednotlivé úspechy vybojovali vďaka kolektívnym výkonom a výsledkami v slovenskej DEMIŠPORT LIGE, ktorú bezkonkurenčne ovládli a rovnako sa tešili zo zisku Slovenského ženského pohára. Klub zimoval na prvej priečke a aktuálne finišuje s prípravou na jarnú časť. Prvé jarné kolo odohrá 24. februára na horúcej pôde Slovanu Bratislava.

Ešte predtým by však niektoré hráčky mohli plniť aj reprezentačné povinnosti. Slovenská futbalová reprezentácia má pred sebou dôležitý barážový dvojzápas o udržanie v B skupine UEFA Ligy národov. 23. februára slovenské futbalistky odohrajú zápas v Rige, odveta proti Lotyšsku je na programe 27. februára v Trnave. V nominálcii figuruje útočníčka Spartaka Katarína Vredíková, medzi náhradníčkami sú Sára Kršiaková, Monika Pirťanová, Dominika Kucharčíková a Andrea Bogorová.

Zdroj: SFZ, internet.

Titulka: SFZ.