Kopanice cez piatok a víkend (11. a 12. júna 2022) ponúkajú niekoľko zaujímavých podujatí, ktorými si môžete vyplniť voľný čas. Opäť prinášame ponuku tých, na ktoré sme pri putovaní internetom narazili:

Šárka slivková

Myjavský cyklistický spevokol pozýva priaznivcov cyklistiky na 35. ročník tradičnej časovky jednotlivcov z Myjavy do Starej Myjavy. Po preteku zábava v Skilande Stará Myjava s občerstvením a aktivitami pre deti.

Staroturiansky jarmok

Dom kultúry Javorina a mesto Stará Turá Vás srdečne pozývajú na 29. ročník Staroturianskeho jarmoku, ktorý sa uskutoční v dňoch 10. a 11. júna 2022. Predajná doba je v piatok od 8.00 do 19.00 hod. a v sobotu od 8.00 do 18.00 hod. Môžete sa tešiť na rôznorodé predajné stánky a remeselnú zónu na pešej zóne, atrakcie, dobré jedlo a rôznorodý kultúrny program, v ktorom sa Vám okrem staroturianskych detí predstavia skupiny Fuera Fondo, Ploštín Punk, MF, Los Brados, dychová hudba Drahovčanka, ľudová hudba Polun, Moštenskí pajtáši, či Samo Tomeček a Milujem Slovensko Band. V piatok od 14:00 do 18:00 hod. budú pre deti atrakcie na Námestí slobody zadarmo. Sprievodnými podujatiami budú Výstava 60 rokov poľovníctva v DK Javorina a otvorené bude Mestské múzeum. Rímskokatolícka farnosť pripravila počas jarmoku Deň otvorených dverí, kedy bude možné vystúpiť na kostolnú vežu, pozrieť kostolné zvony, či zúčastniť sa bazáru kníh a farskej tomboly.

Strelecký pretek vo Vrbovciach

V mene Poľovníckeho združenia vlastníkov poľovných pozemkov Vrbovce pozýva obec Vrbovce na strelecké preteky na asfaltové holuby. Pre všetkých je pripravené posedenie pri poľovníckych špecialitách. Miesto konania je areál strelnice vo Vrbovciach (za miestnou priehradou) – smer Myjava / Junasovia. Parkovanie je možné na lúke pri hlavnej ceste.

Detská súťaž v hasičskom športe

V sobotu 11. júna sa na futbalovom ihrisku vo Vrbovciach uskutoční okresné kolo hry Plameň, súťaže detí v hasičskom športe. Začiatok súťaže je o 9:00 hod.
Organizátorom súťaže je domáci dobrovoľný hasičský zbor.

Deň detí v Novej Bošáci

ZRPŠ a Obec Nová Bošáca pozývajú všetky deti a rodičov na Deň detí, ktorý sa uskutoční v piatok, 10. júna 2022 od 15.00 hod. na školskom dvore. Pre deti sú pripravené atrakcie ako skákacie hrady či maľovanie na tvár. Môžete si tiež pochutnať na cukrovej vate. Súčasťou bude opekačka a bufet. 

50. výročie DFS Kopaničiarik

O podujatí sme písali v článku https://www.kopaniciarskenoviny.sk/dfs-kopaniciarik-oslavi-v-kulturnom-dome-samka-dudika-50-narodeniny/

Bazár (ne)potrebného oblečenia

Akcia v Areáli Roh v Lubine sa uskutoční v nedeľu 12. júna od 13. hodiny a je zameraná na predaj, kúpu a darovanie oblečenia (pánske, dámske, detské), ale aj na rôzne detské veci na hranie, vzdelávanie, šport a podobne. Je to podujatie s voľným vstupom pre predávajúcich aj kupujúcich.

Nenašli ste tu svoje podujatie? Dajte nám vedieť a radi ho do rubriky pridáme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY