Brezová pod Bradlom, 5. sept. 2022 / Po dvoch mesiacoch sa do škôl vrátil život. Piaty september 2022 je dátumom začiatku nového školského ročníka a inak tomu nebolo ani v Brezovej pod Bradlom, kde sa pri uvítacom nástupe v areáli ZŠ prihovoril školákom riaditeľ Ladislav Menkyna a primátor mesta Jaroslav Ciran, ktorý zaželal personálu školy i žiakom veľa úspechov. Do školy pribudlo 30 prváčikov, ktorí dostali knižku ako spomienku na prvý deň v škole.

Zdroj: FB Mesto Brezová pod Bradlom

Pri tejto príležitosti slávnostne uviedli do užívania nový športový areál, ktorý počas roka 2022 vznikol na mieste pôvodného. Jeho súčasťou je tartanová atletická dráha, multifunkčné ihrisko a doskočisko. Slávnostného aktu sa zúčastnil aj rodák z Brezovej, bývalý reprezentant Slovenska a olympionik z Pekingu 2008 Jozef Repčík, ktorý si na novej dráhe spoločne so žiakmi zabehol otváracie ‘‘kolečko‘‘.

Zdroj: FB Mesto Brezová pod Bradlom

Mesto získalo na projekt rekonštrukcie športovej infraštruktúry v areáli základnej školy 107 tisíc eur z Fondu na podporu športu, čo predstavovalo 50% nákladov. Presnú polovicu rovnako zainvestovala z rozpočtu samospráva. Nové viacúčelové športovisko bude slúžiť počas celého roka všetkým obyvateľom Brezovej, na tréningy, zápasy aj pri organizácii rôznych športových udalostí.

Titulná fotografia: Mesto Brezová pod Bradlom