Myjava, 15. aug. 2023 | Na 3,8 km dlhom opravovanom úseku cesty II/581 v Myjave finišujú s prácami. Rekonštrukcia , ktorá mala pôvodne trvať do polovice júla, sa pre náročnejší priebeh prác, ako boli predpokladané, predĺžila aj na augustový mesiac.

,,Pevne verím, že so začiatkom školského roka bude táto cesta kompletne odovzdaná do úžívania. S prácou, ktorú tu Eurovia urobila, som spokojný“, povedal pre Televíziu Myjava župan TSK, Jaroslav Baška.

V týchto dňoch osádzajú dopravné značenie a maľujú cestnú pruhy. Po dokončení etapy budú v prácach na ceste druhej triedy v smere do Nového Mesta nad Váhom pokračovať od Starej Turej. Pôvodný termín dokončenia náročného úseku s premostením potoka v intraviláne mesta, je 31. august 2023. V septembri by mali práce nadviazať frézovaním a asfaltovaním smerom na Lubinu.

,,Posledný úsek, ktorý sa bude robiť na ceste z Nového Mesta nad Váhom do Myjavy, je z Palčekového do Starej Turej, pretože tam museli ísť niekde  do podložia 4 až 5 metrov. Mal by byť dokončený koncom novembra“, dodal predseda kraja, pričom by sa jednalo o záver rekonštrukcie 24 km cesty, ktorá sa začala v roku 2019.  

Titulka: Mesto Stará Turá.