Kopanice, 11. dec. 2022 / Už od skorého ,,bieleho“ rána hlásia z viacerých častí Slovenska snehovú kalamitu. Vietor a husté sneženie prvýkrát v decembri rozsiahlejšie skúša pripravenosť cestárov. Na východe republiky napadlo v niektorých miestach 20-30 cm snehu, situácia si vyžiadala stovky výjazdov hasičov. Hoci na kopaniciach snehová pokrývka zďaleka takej výšky nedosahuje, aj poprašok a námraza na niektorých úsekoch skomplikovala vodičom jazdu.

O 11. hodine polícia informovala o nezjazdnosti cesty medzi Vrbovcami a Turou Lúkou z dôvodu dokumentovania škodovej udalosti. Na neposypanej ceste skončili autá mimo vozovky, bola neprejazdná dve hodiny.

Zdroj: Polícia SR – TN kraj

,,Prvotne sme prijali oznámenie o štyroch vozidlách mimo cestu, ale po príchode na miesto policajti Obvodného oddelenia z Myjavy zistili, že dve autá, čo skončili mimo cestu neboli poškodené. Vozidlá odtlačili späť na vozovku a vodiči mohli pokračovať ďalej v jazde.“

Polícia apeluje v takýchto podmienkach na opatrnosť, dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a opatrnú jazdu. ,,Veríme, že už všetci máte prezuté pneumatiky na zimné“, prizvukuje.

MAPA ZJAZDNOSTI CIEST

Titulka: bellmet.eu