Lubina, 3. Jún 2024 | Obec Lubina organizuje so susednou obcou Bzince pod Javorinou okrúhly desiaty ročník Podjavorinských folklórnych slávností. Amfiteáter na vrchu Roh privíta domáce i zahraničné súbory. Na svoje si prídu nadšenci pre folklór i deti.

Program sa začne v piatok 7. júna 2024 podvečer zábavou s hudobno-zábavnou skupinou Ščamba. V sobotu na poludnie v pásme Vitajte otvoria folklórny program domáce súbory z podjavorinskej oblasti. Na Špeciálnu Podjavoriskú svadbu spojili sily súbory krojovanci z Lubiny a Bziniec, Starej Turej a Moravského Lieskového. Hudobnú časť dotvoria novomestské  súbory DFS Čakanka a ĽH Rovenec.

Ďalšía časť ukáže krásy a jedinečnosť folklóru blízkych moravských susedov. Z druhej strany Javoriny sa predstavia detský FS Handrláček z Kunovic a rovnako aj starší tanečníci z FS Handrlák a Cimbalová muzika Muzikaša Kunovice. Na záver sa pridá aj seniorská FS Kopa z Myjavy.

Z ďalších častí Slovenska sa predstavia Dychová hudba textilanka z Trenčína, Folklórny súbor Vršatec i hostia z Liptova – DFS Pramienok a FS Váh. Zaujímavú kultúrnu pestrosť prinesie Cigánsky súbor Romano Jilo zo Zvolena. Špeciálnym hosťom a ukončením sobotňajšieho pásma bude Tanečná umelecká skupina Čarovné ostrohy.

Nedeľa bude ako stvorená pre deti. Pribudnú rozne atrakcie s penovou párty, bublinkovou show a detskou párty s cukríkovým dažďom.

Prídte si užiť víkend s voľným vstupom v nádhernom prostredí amfiteátra Roh. Obec Lubina a Bzince pod Javorinou na program srdečne pozývajú.