V piatok 25. marca v podvečerných hodinách došlo v obci Jablonka k tragickej dopravnej nehode, pri ktorej vyhasol život 77- ročného muža.

,,Na základe doteraz vykonaného vyšetrovania, vodič osobného motorového vozidla v obci Jablonka v mierne pravotočivej zákrute mal prejsť do protismernej časti vozovky, pričom došlo k zrážke jeho vozidla s chodcom, ktorý v tom čase kráčal po krajnici‘‘ – informuje Polícia SR.

Chodec na mieste zraneniam podľahol. Vodič automobilu si po zrážke nesplnil povinnosti účastníka dopravnej nehody, neposkytol prvú pomoc zranenému a z miesta mal ujsť. Neskôr sa však vrátil. Policajti podrobili vodiča dychovej skúške, ktorá dopadla negatívne.

,,Vyšetrovateľka Okresného riaditeľstva PZ Nové Mesto nad Váhom vzniesla obvinenie 70 ročnému mužovi pre prečin Usmrtenie v súbehu s prečinom Neposkytnutie pomoci. V prípade dokázania viny hrozí za tento skutok test odňatia slobody na dva až päť rokov.‘‘ – doplnila polícia, pričom vyzvala na pozornosť a opatrnú jazdu.

Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok a pomôžte nám ďalej tvoriť. Bez pomoci verejnosti tento projekt neprežije. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️