Trenčianski dopravní policajti sa pri výkone služby niekedy zo situácií, s ktorými sa stretávajú, najmä pri rýchlosti niektorých vodičov doslova chytajú za hlavu. Dňa 14. februára v obci Moravské Lieskové na ceste I/54 namerali 48-ročnú vodičku Volkswagenu, ktorá prekročila na päťdesiatke rýchlosť o 57 km za hodinu. Obcou tak letela rýchlosťou 107 km/h, za čo bola pre nedodržanie predpisov pokutovaná sumou 700 eur. Na tej istej ceste iba o 20 minút neskôr polícia zastavila ďalší automobil rútiaci sa dvojnásobnou rýchlosťou predpísanou na danom úseku.

,,Krajskí dopravní policajti namerali ďalšiu dámu, ktorá mala naponáhlo. 34-ročná vodička Volkswagenu na predpísanú 50 km rýchlosť veľmi nedbala a po ceste sa rútila rýchlosťou 100 km/h. Aj tejto vodičke rýchla jazda obcou odľahčila peňaženku o pár stovák.‘‘ – informovala polícia na svojej facebookovej stránke. Obom vodičkám bol vypísaný blok na pokutu neuhradenú na mieste. Polícia pred extrémne rýchlou jazdou v obciach varuje a pripomína ustanovenie paragrafu zo zákona o cestnej premávke.

„Vodič je povinný rýchlosť jazdy prispôsobiť najmä svojim schopnostiam, vlastnostiam vozidla a nákladu, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky a iným okolnostiam, ktoré možno predvídať. Vodič smie jazdiť len primeranou rýchlosťou, aby bol schopný zastaviť vozidlo na vzdialenosť, na ktorú má rozhľad.“

Titulné fotografie: FB Polícia SR – Trenčiansky kraj

Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok a pomôžte nám ďalej tvoriť. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️