POLIANKA | Máme pre vás nachystaných kopec dekorácií a nápadov, a ukážeme si aj ako sa zdobia vajíčka v cibuľových šupkách.

VRBOVCE | V piatok, týždeň pred Veľkou nocou, nás poteší Vaša návšteva vo Vrbovčianskej izbe, kde budeme celý deň pliesť korbáče. Cez deň nás navštívia deti z materskej a základnej školy, poobede rátame s účasťou odrastených „pletačov“. Vŕbové prútie bude zaistené, ale môžete si priniesť i vlastné.
Od rána sa na Vás bude tešiť majster remesla p. Miroslav Mareček, ale i ďalší remeselníci, ktorí majú svoj štýl pletenia…

PORIADIE | Obec Poriadie v spolupráci s miestnymi spoločenskými organizáciami Vás pozývajú na podujatie Jarný slnovrat, ktoré sa uskutoční dňa 2. apríla 2023 od 14:00 hod. v Kultúrnom dome v Poriadí. Vystúpi skupina MY ROCK a deti z Materskej školy Poriadie.

MYJAVA | Mesto Myjava v spolupráci s viacerými inštitúciami pôsobiacimi v meste pripravilo v tomto roku opäť tradičnú výstavu s názvom Veľkonočné inšpirácie. 

RUDNÍK | Obec Rudník a Centrum tradičnej kultúry Myjava vás srdečne pozývajú na 15. ročník podujatia s názvom Nevšedné podoby prútia. To sa uskutoční v sobotu 1. apríla 2023 od 10.00 h v Dome kultúry v obci Rudník.

STARÁ TURÁ | Jarné obdobie sa nezadržateľne blíži a s ním prichádza i tradičné podujatie Vítanie jari. Ako vždy sa môžete tešiť na super remeselný trh, výstavu, burzu kníh a časopisov, výborné občerstvenie ako aj na umelecké pásmom ZUŠ a CVČ – Rozlúčka s Morenou. Pre tento rok sme podujatie doplnili aj oživením námestia inštaláciou veľkého pleteného zajaca a iných dekorácií. Popri všetkých aktivitách bude prebiehať aj súťaž o najlepší veľkonočný koláč, ktoré môžete prihlasovať do 29.3.2023 Záujemcovia budú môcť využiť aj workshop so známym košikárom pánom Zemanom.

BREZOVÁ POD BRADLOM | Centrum voľného času a Denné centrum seniorov Brezová pod Bradlom pozývajú všetkých na „Výstavné predajné trhy veľkonočných výrobkov, dekorácií a ozdob“, ktoré budú 24. a 25. marca 2023 v priestoroch Klubu dôchodcov.

PRAŠNÍK | Deti z MŠ Prašník a ženská spevácka skupina Holeška v spolupráci s Obecným úradom Prašník Vás srdečne pozývajú na jarnú slávnosť, ktorá sa uskutoční v sobotu 1. apríla 2023.

Titulka: pexels.com