Myjava, 27. apr. 2023 | V utorok 2. mája sa oficiálne sa začne predpredaj permanentiek na 63. ročník Medzinárodného folklórneho festivalu Myjava, ktorý sa uskutoční v dňoch 14. až 18. júna 2023.

Za trojdňový program s desiatkami vystúpení a 1 800 účinkujúcimi v amfiteátri PKO Trnovce zaplatí jednotlivec 30 eur. Na zľavnenú permanentku za 15 eur budú mať nárok deti do 15 rokov, študenti s platným dokladom o štúdiu, držitelia preukazov ZŤP a dôchodcovia nad 65 rokov. Návštevníci do 5 a nad 75 rokov majú vstup voľný. Jediné predajné miesto celofestivalových permanentiek bude pokladňa KD Samka Dudíka v Myjave. Informoval o tom v správe MFF Myjava hovorca Marek Hrin a dodal; „O predpredaji vstupeniek na jednotlivé festivalové dni prostredníctvom vstupenkových portálov vás ešte budeme informovať.“

Oproti predchádzajúcemu, mimoriadne divácky úspešnému ročníku, stúpli ceny o tretinu. Tak ,ako v iných odvetviach spoločenského a ekonomického života, spôsobilo nárast cien navýšenie vstupných nákladov na celkovú organizáciu festivalu a jeho zabezpečenie, vrátanie energií, služieb a ubytovania. Prípravný výbor sa okrem nepopulárneho rozhodnutia musel zaoberať nižšími dotáciami, zmenami v poplatkoch pre predajcov a optimalizáciou nákladov na jednotlivé vystupujúce kolektívy.

Začiatku festivalu budú následne predchádzať opravy poškodených častí a zariadení, príprava amfiteátra, údržba a úprava prostredia. Správa majetku mesta Myjava začala postupne práce realizovať od posledného aprílového týždňa. Kompletný program MFF Myjava predstavia organizátori v priebehu mája, už teraz však prezradili, že medzi potenciálne zahraničné súbory, ktoré by Myjavu mohli navštíviť, patria telesá z Južnej Kórey, Česka, Bosny a Hercegoviny a ďalšie.

Zdroj: Správa MFF Myjava – M. Hrin, Záznam MsZ Myjava z 24. 4. 2023 – TV Myjava.