Vrbovce, 21. dec. 2022 / Zoznámte sa s Tomáškom. Má trinásť rokov, býva s maminou vo Vrbovciach a je to veľmi šikovný chlapec. Hoci je to s ním aj s prihliadnutím na vek občas komplikované, v prvom rade je to veľký bojovník. Takmer celý život žije s diagnózou Detskej mozgovej obrny. Od malička však cvičil, trénoval, cibril si vlastnú motoriku. Stav mu v piatom roku života zlepšil operačný zákrok v Čechách.

Je vozíčkar, ale prejde sa aj na chodítku a sem-tam dokáže niečo prejsť aj s barlami, čo mu veľmi pomáha pri cvičení svalstva. Nikdy nedokáže len tak stáť na jednom mieste, všetko ho zaujíma, má silnú túžbu po samostatnosti. Veľmi rád chodí do prírody, najmä na jar a v lete, keď môže byť v sade, pretože obľubuje kosenie trávy. S rečou mu pomáha jeho kocúr Čert, vďaka ktorému sa snaží povedať nejaké to súvetie. Jeho veľkým snom je byť hasičom, čo sa mu vďaka ochote miestnych členov zboru z Vrboviec aj celkom darí.

Mama Veronika žije s Tomáškom sama. Mať takého pubertiaka doma veru ľahké nie je. Hlavne, keď sa jedná o školu. Vo všetkom mu je však oporou a snaží sa. Ako však hovorí, omnoho ťažšie ako so školou je to so štátom ,,kde mi sociálka počíta každé euro, nedajbože aby sme neprekročili ich stanovenú sumu a nežili asi podľa nich ,,luxusnom živote. No a potom je tu zdravotná poisťovňa , ktorá takmer nič nepreplatí, teda hlavne to čo je dobré a účinné.‘‘ Z tohto dôvodu sa rodinka rozhodla založiť účet na stránke ĽudiaĽuďom.sk kde sa snaží vyzbierať peniaze na tak potrebnú rehabilitáciu, čo je jedna z najefektívnejších možností pri Tomášovom stave. Jej cieľom je dofinancovanie rehabilitačných pobytov v zdravotnom centre Axis Piešťany počas zimy a na jar by chceli navštíviť piešťanské rehabilitačné Hendi centrum. Ak vás príbeh Tomáša a maminy Veroniky zaujal, môžete sa rozhodnúť poslať jednorazový, alebo pravidelná dar vo výške, ktorú si sami zvolíte, na dole uvedenej stránke. Budú vďační za každú pomoc.

TOMÁŠKO CHCE ÍSŤ DO PIEŠŤAN