Vrbovce, 28. feb. 2024 | V stredu večer krátko po 19. hodine znepokojil Vrbovčanov dym a plamene v areáli miestneho poľnohospodárskeho družstva.  

Požiar rýchlo zachvátil senník so 100 tonami uloženého sena a adaptérom ku kombajnu. Na mieste zasahovali príslušníci OR HaZZ z Myjavy a Senice a členovia dobrovoľných hasičských zborov z Brezovej pod Bradlom, Sobotišťa a Vrboviec. Tí sa snažili čo najskôr dostať požiar pod kontrolu, za súčasného rozoberania konštrukcie senníka.

Polícia na mieste vykonala obhliadku a vypočula svedkov. Kamerové záznamy potvrdili, že senník niekto podpálil úmyselne a z miesta ušiel. Na základe vykonaných dôkazov už na druhý deň obvinili kriminalisti z Nového Mesta nad Váhom z tohto skutku 27-ročného muža.

Na obvodnom oddelení PZ v Brezovej vzniesli voči mladíkovi obvinenie pre spáchanie prečinu Poškodzovania cudzej veci. K úmyselnému činu sa však vyjadriť odmietol a v cele policajného zaistenia si počká na návrh vzatia do väzby. Majiteľovi senníka vznikla materiálna škoda 25 tísic eur.

Titulka: DHZ obce Sobotište.

Zdroj: DPO SR, Polícia SR – Trenčiansky kraj.