12. apr. 2022 / Príslušník Obvodného oddelenia PZ Stará Turá vzniesol obvinenie 39 ročnému mužovi pre prečin Nebezpečné vyhrážanie. O incidente, kedy sa mal obvinený opakovane vyhrážať telefonicky rodine zo Starej Turej informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne Katarína Kuzmová prostredníctvom sociálnej siete.

,,Páchateľ mal po prechádzajúcom konflikte telefonicky kontaktovať muža, ktorý sa v tom čase nachádzal na ceste do zahraničia. Tomu mal uviesť, že vie ako sa volá, kde býva a že ide k nemu domov, zabiť mu rodinu. Zároveň mal poslať manželovi prostredníctvom mobilnej aplikácie fotografiu jeho rodiny.‘‘

Poškodený muž kontaktoval svoju manželku, povedal jej o situácii a tá z obavy o život svoj i svojich maloletých detí kontaktovala políciu. Policajti z Myjavy muža, ktorý sa mal vyhrážať vypátrali, zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia.

,,Pri zadržaní bola mužovi nameraná hodnota alkoholu v dychu 0,58 mg/l, čo je v prepočte 1,21 promile. V danej veci bol povereným príslušníkom PZ spracovaný podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby‘‘, dodáva K. Kuzmová, pričom páchateľovi hrozí v prípade dokázania viny ročný trest odňatia slobody.

Foto: ilustračné

Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok a pomôžte nám ďalej tvoriť. Bez pomoci verejnosti tento projekt neprežije. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️