Myjava, Brezová pod Bradlom, 6. dec. 2023 | Mikuláš so svojimi pomocníkmi prišiel rozdať deťom na námestiach oboch miest darčeky a rozsvietiť vianočné stromčeky.

Čo čert (ne)chcel, tento rok sa jednému z myjavských vianočných stromčekov nešťastne zlomil pri manipulácii vrchovec. Najlepšia radosť je škodoradosť a senzácia bola na svete. Niektoré meme stránky a  weby si riadne zmlsli, ako sa na bulvár patrí. Bola to však príležitosť si povšimnúť, že Myjava je jedinečná tento rok nie len v tvare vianočného stromčeka, ale napríklad  aj v tom, že ich majú hneď dva. Zamestnanci Technických služieb ich pripravujú dlhé roky. Vždy boli pekné, každý sa tešil. Mať dva stromčeky, to je na slovenské pomery v mnohých mestách takmer luxus. Preto by sme nemali hľadať vo všetkom len to negatívne. Vrchol-nevrchol, Mikuláš na námestie trafil a všetko dopadlo dobre. Čert postrašil detičky, ktoré Mikulášovi zarecitovali a pomohli aj deti do Základnej umeleckej školy.

Na Brezovej bol Mikuláš o trošku menej pompézny, ale za to sa v meste pod Bradlom môžu popýšiť skutočne majestátnym vianočným stromčekom. Ten rástol 28 rokov v záhrade pána Rastislava Palanského, avšak tam už preňho nezvýšilo miesto. K dobrej nálade bola pred mestským úradom otvorená Veselá búdka, takže okrem kochania sa krásnym vyzdobeným námestím si od dnes môžu obyvatelia mesta spríjemniť čas vareným vínom či punčom.

Netreba zabúdať, že stromček je detail. Hlavné je, aby ľudia sviatky prežili v pokoji a tešili sa z nich. Obe mestá majú pripravené počas adventu rôzne podujatia, ktoré Brezovčanom i Myjavčanom predvianočný čas zaiste spríjemnia. Dosť bolo moralizovania, teraz si užite našu mikulášsku fotogalériu.