Futbalisti Spartaka Myjava ukončili 17. júna sezónu 2021/2022 TIPOS III. ligy Západ víťazstvom v Partizánskom 2-0 a umiestnili sa na konečnej druhej priečke. Už o pár dní sa hráči a tréneri stretli s primátorom Myjavy a prezidentom klubu Pavlom Halabrínom, aby zhodnotili uplynulú sezónu a povedali si zásadné informácie ohľadom pôsobenia klubu v súťaži.

„S uplynulým ročníkom som absolútne spokojný. Tá jarná časť bola výborná, kde možno až na jeden, dva zápasy, ste potvrdili svoju kvalitu. Ale každý, aj ten najkvalitnejší tím, občas zakopne. Jeseň bola rozpačitejšia, čo ale pripisujem tomu, že ste sa potrebovali spoznať, prišiel nový realizačný tím, skúšali ste nový herný štýl a to všetko v tom zohralo svoju úlohu,‘‘ hodnotí sezónu Pavel Halabrín v článku hovorcu klubu Mareka Hrina.

Na spoločnom stretnutí s prezidentom klubu. Zdroj: M. Hrin / Spartak Myjava

Nemožnosťou prvoligovej Serede a Senice hrať Fortuna ligu sa uvoľnilo miesto v druhej lige, odkiaľ do najvyššej súťaže zamierila Skalica a Banská Bystrica. Navyše sa do súťaže neprihlásil FC Rohožník. O teoretickej možnosti Spartakovcov hrať druhú najvyššiu súťaž sa šuškalo dva týždne, žiadna oficiálna informácia však doposiaľ neodznela a nikto zatiaľ s takouto ponukou ani klub neoslovil. Mužstvo teda počíta s tým, že ostane v tretej lige, ktorá po reorganizácii naberie na kvalite. V prípade, že dostane Spartak ponuku hrať druhú celoštátnu futbalovú súťaž, prijme ju. Stalo by sa tak 10 rokov po historickom momente, kedy kopaničiari získali druholigový titul a postúpil do vtedajšej Corgoň ligy.

,,Takisto sme si povedali, že nebudeme nijako zasahovať do hráčskeho kádra a odídu len tí, ktorí chcú odísť sami. Pohromade zostane aj realizačný tím,“ prezradil prezident klubu.

„Zatiaľ počítame s tým, že príprava začne v stredu 6. júla. Na každý víkend tam potom máme jeden prípravný zápas. Začneme vo Vrbovom, duel so Skalicou bol vzhľadom na jej postup do Fortuna ligy zrušený, potom budeme hrať doma s Lehotou pod Vtáčnikom a napokon s Interom Bratislava. A ďalší víkend už nás čaká prvý pohárový zápas. Podstatné bude, aby chlapci nadviazali na jarnú časť sezóny. Už to bude jednoduchšie ako pred rokom, lebo sme sa za ten čas spoznali a sám som zvedavý, ako to vypáli,“ informoval tréner A-mužstva Daniel Kvasnica, pričom celá príprava bude prebiehať v domácich podmienkach.

Daniel Kvasnica sa dostal ku kormidlu Spartaka v roku 2021. Zdroj: M. Hrin / Spartak Myjava

Myjava mala možnosť postúpiť do druhej ligy už minulý rok. Vedenie sa však rozhodlo zotrvať a stabilizovať mužstvo. Zdá sa, že teraz je už tím pripravený a možnosť nečakaného postupu by využil, hoci by to znamenalo podstatné narušenie prípravy, pretože II. liga štartuje už 16. júla.

„Ak by táto situácia nastala, môj názor je taký, že si to chlapci zaslúžia. V dvoch sezónach, hoci poznačených pandémiou, skončili na prvom mieste, teraz sme boli druhí. Je tu aktuálne vytvorená taká partia, ktorá mi veľmi pripomína kabínu z obdobia, kedy Myjava postupovala zo štvrtej až do prvej ligy. Či to tak bude alebo nie, to rozhodne zväz, ale opakujem – chlapci by si to zaslúžili‘‘, dodáva tréner D. Kvasnica.

Klub svojím zázemím spĺňa druholigové podmienky a patrí medzi stabilnejšie celky na slovenskej futbalovej scéne. Hoci z finančného hľadiska by druhá liga znamenala väčšiu náročnosť, P. Halabrína prekvapila ochota sponzorov zlepšiť ekonomické prostredie klubu. ‚,To bol aj ten finálny argument, po ktorom sme si povedali, že áno, pokiaľ sa ponuka objaví, využijeme ju,“ dodáva.  

Zdroj informácií: www.spartakmyjava.sk

Titulná fotografia: Spartak Myjava / V. Pyxel Domen

🤲 CHCEM PODPORIŤ NOVINY