Stará Turá, 3. máj 2023 | V Dome kultúry Javorina si na slávnostnej ceremónii prevzalo sedem osobností mesta plaketu za ich činnosť vo verejno-prospešných oblastiach.

Tá je honorom pre ľudí, ktorí sú zdrojom inšpirácie, svojím životom, myšlienkami a skutkami pozitívne ovplyvňujú spoločnosť a kultúru v meste Stará Turá.

,,Je pre mňa cťou poďakovať ľuďom, ktorých nekonečné úsilie, vášeň pre vec, disciplína, odvaha, talent a um priviedli k výnimočným úspechom a rešpektu v oblastiach, kde pôsobia. Som presvedčený, že ocenenie „Osobnosti mesta“, ktoré si prevzali, budú pripomínať ich výnimočnosť. A možno aj naše prianie, aby svoju aktivitu ďalej využívali v prospech nás všetkých,‘‘ napísal o slávnosti primátor Leopold Barszcz.

Ocenenie osobnosti mesta za rok 2022 si z rúk primátora, prevzala bývalá učiteľka a správkyňa Mestského múzea Elena Ondrášiková, riaditeľ SOŠ Stará Turá Milan Duroška, majster ľudového remesla Ján Zeman, pedagogička Věra Tepličková, hasičský veliteľ Roman Dékány, dlhoročný príslušník MsP Stará Turá Vladimír Krajčovič a kolektív Ľudovej hudby POLUN.

Zdroj: Mesto Stará Turá.

Titulka: Dušan Haver