Blíži sa víkend a s ním i zaujímavé podujatia, ktorými si môžete spestriť voľné chvíle. Pôvodne sme chceli pridať spolu tipy aj na prvý júnový víkend. Keď sme ale začali loviť po Facebooku, ukázalo sa že je toho len na ten najbližší naozaj veľa, takže veríme, že si niečo vyberiete:

Majstrovské oslavy

Spartak Myjava vás srdečne pozýva na majstrovský zápas 29. kola TIPOS III. ligy Západ , ktorý sa uskutoční v sobotu 28. 5. 2022 o 17.00 h na štadióne v Myjave. Naši hráči v ňom nastúpia proti tímu TJ Družstevník Ludince. Po skončení duelu sa na hracej ploche uskutoční odovzdávanie majstrovského pohára za víťazstvo v 1. lige 2021/2022 ženskému tímu Spartaka Myjava. príďte a prispejte svojou prítomnosťou k slávnostnej atmosfére na myjavskom štadióne. Vstup na zápas je voľný.

Syrobranie v Starej Turej

Poľnohospodárske družstvo Stará Turá pozýva do svojich priestorov 28. mája od 10.30 hod. na Syrobranie. O akcii sme písali v článku TU. Určite odporúčame!

Váľanie mája vo Vaďovciach

Ak ho raz postavili, musí ísť aj dole. Blíži sa koniec mája a vysoké ozdobené stromy v obciach budú pomaly “váľať“. Vo Vaďovciach to bude s gulášom, občerstvením a hudbou.

Maľovanie na Bradle

Ateliér pod Bradlom, O.Z. pozýva na spoločné voľné maľovanie na Bradle, ktoré bude 28. mája 2022 v čase od 9:00 do 19:00 hod. Vstup je voľný, pomôcky budú pre vás zabezpečené (ceruzky, farbičky, farby temperové, akrylové, vodové,… výkresy, plátna,…) Za symbolický poplatok budú pre dospelých k dispozícii aj farby olejové. V prípade dažďa sa bude maľovanie konať v Klube dôchodcov v Brezovej pod Bradlom. Aktuálne informácie budú zverejnené v deň akcie o 8:00 na Facebooku a na zastávke vláčika Brezováčika.

Nohejbal v Rudníku

Menšia zaujímavá akcia sa uskutoční cez víkend v Rudníku. Ak viete čo-to spraviť s loptou na nohe a chcete sa zabaviť s priateľmi pri pivku či kofole, príďte v sobotu na miestne ihrisko.

Bazár (ne) potrebných vecí

V areáli Roh v Lubine sa v nedeľu opäť uskutoční bazár a predaj z kufra auta. V Amfík bare si pre vás pripravili peknú ponuku jedál- pečené klobásy, hranolky, hot-dogy, morčaciu roládu, jarnú sekanú, parené buchty, moravské koláče, kávu, točenú zmrzlinu, ľadovú drť, alko, nealko a tak ďalej, no jednoducho sa dobre najete, môžete sa prejsť v peknom prostredí a samozrejme niečo si vybrať z ponuky predajcov.

Beh Zabudišovou

V nedeľu sa v obci Bošáca – v miestnej časti Zabudišová uskutoční 15. ročník Behu Zabudišovou. Propozície a prihlasovanie v odkaze TU. Bude občerstvenie, tombola aj pretek pre deti.

“Zdravíme bežcov, bežkyne ale aj sviežich chodcov a chodkyne. Puky pučia a kvitnúce stromy šepkajú, že už sa dá prihlasovať na prestížny Zabudišovský beh. Trasa ako obyčajne – 5400m, dve menšie stúpania na trase a minimálne 10, maximálne 100 000 hľadiacich a povzbudzujúcich divákov sa očakáva.“

MDD v Priepasnom

Obec Priepasné pozýva pri príležitosti Medzinárodného dňa detí na veselú tanečno-pesničkovú zábavku pre malých aj veľkých, v ktorej sa každý vyblázni do sýtosti! Nová inscenácia plná pesničiek, tančekov a ZáBaVKy, v ktorej si určite zatancujete s nami!

Deň detí v Bzinciach

V Bzinciach pod Javorinou majú program pre deti pripravený už tento víkend. Ak chcete svoje ratolesti potešiť a spraviť im pekný deň, zoberte ich v sobotu poobede na miestne ihrisko.

MDD v Brezovej

Mesto Brezová pod Bradlom srdečne pozýva všetky deti a rodičov na Medzinárodný deň detí v stredu 1. júna 2022 na Námestie gen. M. R. Štefánika od 14:00 hod. Program budú tvoriť rôzne súťaže, maľovanie na tvár, skákacie hrady, disko show.

Väčšina akcií pri príležitosti Medzinárodného dňa detí sa uskutoční prvý júnový víkend a budeme o nich informovať v ďalšom článku “Kam cez víkend na kopaniciach“. Ak viete o nejakých podujatiach vo Vašom okolí, dajte nám vedieť a pridáme ich do ponuky. Ak sa Vám práca Kopaničiarskych novín páči, môžete nás podporiť prostredníctvom služby PayPal. Ďakujeme!

🤲 CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️