Cestu III/1223, ktorá vedie do Českej republiky sa podarilo zrekonštruovať v rámci projektu Zlepšenie dopravnej dostupnosti Bošáckej doliny. Úsek meria viac ako 4 kilometre od obce Zemianske Podhradie po Novú Bošácu. Na rovnakej ceste bolo takto vynovených takmer 3,5 km aj z českej strany, a to od obce Březová po štátnu hranicu so Slovenskom.

Cesta bola zrekonštruovaná v rámci cezhraničnej spolupráce Trenčianskeho samosprávneho kraja a Ředitelství silnic Zlínskeho kraje. V rámci opravy v hodnote viac ako 1 mil. eur s použitím asi 5 800 ton asfaltu bol na danom úseku opravený aj most, 8 priepustov a viac ako 1 kilometer zvodidiel, pričom oprava zahrňovala aj výmenu 5 tisíc metrov kubických starého podložia.

Zhotoviteľom projektu bola firma Eurovia SK, ktorá stihla úsek odovzdať do užívania do stanovených 46 dní, pričom prácu komplikovala skutočnosť, že cesta bola počas opravy stále prejazdná.

Vynovená cesta by mala prispieť k lepšej dostupnosti prihraničného regiónu a tiež zlepšiť bezpečnosť premávky.

Zdroj titulnej fotografie: www.tsk.sk – Trenčiansky samosprávny kraj

Páčil sa vám tento článok? Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok. Vašu podporu si nesmierne vážime. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️