Hrašné, 8. nov. 2023 | Kačacie hody u nás majú istú tradíciu a niektorí ľudia sa tohto obdobia nevedia nabažiť.  Kačacie špeciality si budete môcť vychutnať aj v reštaurácii v Hrašnom už počas víkendu 11. a 12. novembra. Okrem toho pripravuje organizátor opäť úspešný Vianočný trh so zabíjačkou.

,,Na Kačacie hody sa bude všetko jedlo robiť tu. Všetko je naša výroba, žiadne polotovary. Jedine kačice sú maďarského a českého pôvodu. Slovenské sa žiaľ ani nedajú u nás dostať. V sobotu aj nedeľu vás u nás na Hrašnom radi privítame, veríme, že sa dobre najete,‘‘ pozýva na hody Patrik Kubica, manažér prevádzky Gastro P.K. na Myjave a v Hrašnom.

Vianočná zabíjačka sa na Hrašnom uskutoční 9. decembra. Minulý rok sa priestor pri reštaurácii slušne zaplnil. Deti privítali Mikuláša, ktorý prišiel štýlovo na koni rozsvietiť vianočný stromček.

,,Rád by som tu mal aj živú hudbu, aby sa ľudia zabavili. Uvidíme, či sa to podarí. Bude sa predávať mäso a všetky ostatné výrobky, ktoré v ten deň spracujeme a k tomu patrí aj víno a punč. Ten by sme chceli začať robiť už aj na Kačacie hody, od budúceho týždňa. Prasa bude celé a budeme ho porcovať tak, ako sa na originálnu zabíjačku patrí. Len ho u nás nemôžeme zabiť.‘‘