Myjava, 9. jún 2023 | Futbalistky Spartaka Myjava obhájili po roku majstrovský titul DEMIŠPORT 1. ligy žien a zahrajú si predkolá ženskej Ligy majstrov.

Posledný ligový zápas, ktorý bol spojený si odovzdávaním cien, Myjavčanky odohrali na domácej pôde proti rivalkám zo Slovana Bratislava. Až štyri hráčky Spartaka si pred zápasom prevzali ocenenie z rúk bývalého dlhoročného slovenského reprezentanta, skúseného brankára Jána Muchu. Do Jedenástky roka sa dostali Natália Čermáková, Sára Kršiaková, Ella Glatzová a Laura Retkesová. TOP hráčkou sezóny sa na základe hlasovania odborníkov stala opäť hráčka Myjavy, Andrea Bogorová. Tá v 26 kolách uplynulej sezóny nastrieľala na prvoligových ihriskách 48 gólov.

Foto: Vladimír Pyxel Domen.

Čo sa týka samotného zápasu, takmer štyri stovky divákov na tribúnach videli svižný futbal s hernou prevahou domácich, ktorý rozhodla jediná situácia. Rozhodujúci gól zápasu vsietila v 23. minúte po centri Honkovej práve kanonierka Bogorová a Myjavčanky mohli po záverečnom hvizde oslavovať s fanúšikmi zisk titulu a to zaslúžene. S 12-bodovým náskokom pred druhým Slovanom, 150 strelenými gólmi a jedinou prehrou v celej sezóne absolútne ovládli ligu.

 

Foto: Vladimír Pyxel Domen.

Iveta Neveďalová, hrajúca trénerka Spartaka Myjava:  ,,Zápas sme si chceli užiť a pozvať na štadión čo najviac ľudí. Myslím si, že sa nám to podarilo a víťazstvo v poslednom zápase nad Slovanom Bratislava bola pekná bodka na koniec tejto úžasnej sezóny. Na tribúny prišlo takmer 400 ľudí, čo je na ženský futbalový zápas veľmi pekné číslo. Verím, že sme si predvedenou hrou získali ich záujem a budú nás podporovať v čo najväčšom počte aj naďalej.‘‘

Po aprílovom víťazstve nad Spartakom Trnava vo finále pohára, pridali čierno-biele kopaničiarky do zbierky ďalšiu trofej a oslavujú zisk historického Double. Úspech im tak opäť otvoril po roku cestu do pohárovej Európy.  

Titulka: Vladimír Pyxel Domen.

Zdroj info: TS Spartaka Myjava.