Začalo sa už oficiálne astronomické leto. Najteplejšia časť roku so sebou pomaly prináša dovolenkovú sezónu a čas oddychu. Keď ťa ale pobyt vo vzdialených končinách neláka, nič sa nedeje, pretože skvelé leto sa rozhodne dá urobiť aj na kopaniciach a s ponukou kultúrneho programu pomôžeme my pravidelnými tipmi na strávene voľného času. Tu je ponuka na posledný júnový víkend:

Nočný pochod k Útulni pod Uchánkom

Klub slovenských turistov Sobotište pozýva na nočný pochod k Útulni pod Uchánkom, ktorý sa uskutoční v piatok 24. júna. Stretnutie je o 22:00 hod. pri útulni, kedy sa zapáli jánska vatra. ,,Budeme radi ak, si na cestu posvietite lampášmi alebo lampiónmi. Uvedenej akcie sa každý zúčastňuje na vlastné nebezpečenstvo a deti do 15 rokov v sprievode rodičov.“

Futbalová storočnica

V Sobotišti ešte zostaneme. TJ Sobotište pozýva priaznivcov futbalu a dobrej zábavy na oslavy 100 rokov futbalu v Sobotišti, ktoré sa budú konať posledný júnový víkend 25-26.6.

,,Čakať na Vás bude bohatý program počas celého víkendu , atrakcie a súťaže pre deti , výborne občerstvenie, veľa zábavy a futbalu. V sobotu sa môžete tešiť na deň s Mufuzou, na program moderovaný Stanom Galisom a okrem iného aj s vystúpením Mirky Galis Partlovej alebo rapera Suverena. V nedeľu program pokračuje zápasmi našich mládežníckych družstiev a pre deti budú pripravené skvelé atrakcie a súťaže.“

Bližšie zaujímavosti o akcii si môžete prečítať v článku, ktorý sme pripravili.

Hasičská súťaž v Kostolnom

Obec Kostolné srdečne všetkých pozýva v sobotu 25. júna na futbalové ihrisko, kde sa uskutoční 3. kolo IKHL.

Divné veci v Starej Turej

Multižánrový medzinárodný site-specific art festival v Starej Turej napíše svoju ôsmu kapitolu a opäť prinesie zaujímavé predstavenia naprieč celým mestom!

Národný beh gen. M. R. Štefánika

Už túto sobotu 25. júna sa v Brezovej pod Bradlom ukutoční 21. ročník Národného behu gen. M. R. Štefánika, na ktorom nebude chýbať ani večerná vystúpenie speváka Mafia Corner.

Zahájenie letnej sezóny v Brezovej

Ešte pred behom a koncertom sa v Brezovej môžu tešiť na otvorenie mestského kúpaliska, ktoré bude v piatok 24. júna o 14:00 hod. Vstup bude zdarma a deti sa môžu tešiť na sladkú odmenu.

Výstava ľudového umenia – čipky

Na Brezovej do tretice. Klub pletenej cipky Brezová pod Bradlom vás srdečne pozýva na výstavu pri príležitosti 25. výročia založenia klubu „Krása paličkovanej čipky“. Výstava sa bude konať od 24. do 30. júna 2022 v čase od 10:00 do 18:00 hod. v Dennom centre seniorov Brezová pod Bradlom. Vernisáž výstavy bude 24. júna 2022 o 15:00 hod.

Pozri si náš nedávny článok o čipkárke Ivane Markovej a jej oceneniach, ktoré za svoju úctyhodnú prácu obdržala.

Futbalové jedenástky v Hrnčiarovom

V sobotu 25. júna od 14:30 sa v športovom areáli TJ Lubina Kopanice uskutoční 24. ročník jedenástok pod Javorinou. Pre najmenších je pripravené prekvapenie a sprievodný program, víťaz si domov odnesie nový televízor.

Vítanie leta v Dolnom Srní

Obec Dolné Srnie pozýva všetky detičky aj dospelých na Vítanie leta, ktoré sa uskutoční v sobotu 25. júna na futbalovom ihrisku.

Chýba tu nejaké podujatie, o ktorom vieš? Daj nám vedieť a my ho doplníme!

🤲 CHCEM PODPORIŤ NOVINY