V piatok 1. apríla si prevzali Martin Klimek, Nino Kontina a Matúš Kubašák svoje ocenenia pre TOP športovcov v ankete Športovec Myjavy, v sobotu 2. apríla už ich čakali 30. Majstrovstvá Slovenska v pretláčaní rukou v najchladnejšej obci republiky – v Oravskej Lesnej. Vyše 130 súťažiacich z celého Slovenska vytvorilo skvelú atmosféru plnú kvalitných zápasov, v ktorých nechýbali ani siláci z TJ AWK Spartak Myjava. Myjavskému tímu sa podaril v konkurencii najlepších armwrestlerov historický výsledok, keď sa umiestnili na celkovom druhom mieste klubov za domácimi KASprof Security Bul team Orava.

“So súťažou som nad mieru spokojný, prišlo najviac športovcov v histórii, po prvý krát v histórii išiel priamy prenos z MSR a po prvý krát v histórii sme otvorili kategóriu pre zdravotne znevýhodnene ženy. 30. Majstrovstvá Slovenska sa zapíšu do histórie slovenského pretláčania rukou. Chcem sa poďakovať hlavne môjmu klubu, ktorý mi pomáhal s organizáciou a zároveň im chcem pogratulovať k titulu Majstra Slovenska medzi klubmi. Velké ďakujem patrí obci Oravská lesná na čele so starostom Marekom Majdišom, ďalej sa chcem poďakovať vedeniu SAPR na čele s prezidentom Jánom Germanusom a všetkým rozhodcom a športovcom. Boli to krásne preteky, plné skvelých zápasov”, vyjadril sa pre armsport.sk viceprezident SAPR Peter Kasan.

V kategórii juniorov U15 zvíťazil na ľavú i pravú ruku Kristián Kubašák z TJ AWK Spartak. Ďalšie dva skvelé výsledky za druhé a tretie miesto si v kategórii Juniori U18 do 65kg na ľavú ruku odniesli Jakub Kováč a Daniel Vaškovič. V rovnakej vekovej kategórii do 70kg zvíťazil Nino Kontina pred druhým kolegom z tímu Markom Petrem. Kontina to skúsil aj u mužov do 70kg, kde bral tretie miesto, aj u juniorov U18, kde dokonca zvíťazil. Podporený ziskom ocenenia v ankete Športovec Myjavy potvrdil svoje kvality na ľavú ruku aj Matúš Kubašák, prvý v kategórii juniori U21 80kg a tretí v rovnakej kategórii na pravú ruku. Tréner Martin Klimek  skončil prvý v kategórii Disable Men Open Right, druhý v Disable Men Open Left a tretí v Muži 80kg Left. Tam ho dokonca predbehol kolega David Chudík. Myjavské farby reprezentovala v Masters Women Open Edita Kubašáková tretím miestom v pretláčaní na ľavú, i na pravú ruku. V ťažších váhach do 90kg sa presadil víťaz kategórie na ľavú ruku a druhý na pravačku Peter Čeleš. V junioroch U18 do 65kg opäť Myjavčania brali prvé dve miesta zásluhou Jakuba Kováča a Daniela Vaškoviča. Úspešné ťaženie na sever krajiny zavŕšil v kategórii U18 do 70kg na pravú ruku Matúš Zigo tretím miestom. Myjavskí armwrestleri sa touto obdivuhodnou zbierkou úspechov na majstrovstvách právom zaradili medzi najúspešnejšie kluby. Gratulujeme!

Foto: Martin Klimek / TJ AWK Spartak Myjava, zdroj informácií: www.armsport.sk

Darujte Kopaničiarskym novinám dobrovoľný príspevok a pomôžte nám ďalej tvoriť. Bez pomoci verejnosti tento projekt neprežije. Ďakujeme!

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY ♥️