Myjava, 29. nov. 2023 | V Kultúrnom dome Samka Dudíka na Myjave sa začína 21. ročník Medzinárodného festivalu outdoorových filmov. Milovníkom cestovania a prírody predstaví počas štyroch dní 25 filmov a zaujímavých prezentácií.

Festival začne v stredu o 18.00 hod. multimediálnym programom, ktorý vás zavedie pod Nagna Parbat do pakistanských Himalájí a zoznámi vás so životom miestnych ľudí. Hosťom programu bude cestovateľ, horolezec a publicista  Jiří Kráčalík, ktorý zdolal 130 vrcholov na štyroch kontinentoch.

Kompletný program na stiahnutie TU

Program festivalu pokračuje premietaním filmových blokov vo štvrtok a piatok (štvrtok o 17.30h 7 filmov, o 19.30h 5 filmov, piatok o 17.30h 5 filmov, o 19.30h 8 filmov) Outdoorové filmy vás prevedú prírodou a kultúrou dvanástich krajín naprieč celým svetom a nájdete medzi nimi tematiku horolezectva a horské filmy, dobrodružné vodné športy, cestopisy, ale aj extrémne športové a dobrodružné filmy. Vstup na jedno pásmo vyjde návštevníka 3 eurá.

Festival sa skončí v sobotu cestovateľským prezentačným pásmom SVET a MY, v ktorom svoje zážitky a skúsenosti z Fanských hôr z Tadžikistane porozpráva Rado Hyža, púť na motorkách naprieč Marokom a do Arménska priblíži Dušan Klasovitý a Bohuš Ľupták a treky v Kalifornii predstaví Peter Tomiš. Vysokohorský expedičný klub MY a mesto Myjava vás na celý program srdečne pozývajú.

Titulka a zdroj info: Mesto Myjava.