Myjava, 27. sept. 2022 / Myjavská samospráva informovala o vykrádaní bytov, na ktoré upozornili občania. Polícia sa momentálne zaoberá štyrmi prípadmi, na ktorých objasnení pracuje. Myjava pritom nie je jediná, kde sa podobné incidenty v priebehu niekoľkých týždňov stali a tak policajné zložky v rámci západného Slovenska na prípadoch spolupracujú. Vzhľadom na stav vyšetrovania zatiaľ nie je možné bližšie informácie k prípadom poskytnúť.

Na Facebooku sa medzitým šíria o tomto vážnom probléme rôzne informácie. Tomášovi z Myjavy vykradli byt takým spôsobom, že zlodej si otvoril okno cez balkón. ,,Každý kútik v byte bol prešmátraný, celý byt hore nohami. Malý chlapec vedľa z okna videl niekoho v kukle a s batohom liezť hore a takisto potom skákať z balkóna, Vraj vykradli nedávno o ulicu vedľa za bieleho dňa aj vyššie byty a to normálne cez dvere.‘‘ Ďalšia Myjavčanka píše o nepovolenom vniknutí do bytu, zatiaľ čo majiteľka bola v práci. Z bytu síce údajne nič nezmizlo, po páchateľoch však ostala spúšť.

Polícia vyzýva obyvateľov k ostražitosti a v prípade podozrenia či neobvyklého správania osôb volali na číslo 158 alebo 159. Mestská polícia sa prípadmi rovnako zaoberá a prosí ľudí o zodpovednosť v rámci prevencie, aby svoj majetok chránili, riadne zaisťovali svoje dvere a okná, dôsledne zatvárali dvere vchodov do bytoviek a nevpúšťali dovnútra neznáme osoby.

Zdroj informácií: Mesto Myjava