Najbližší víkend očakáva Myjava príchod tisícok návštevníkov 62. ročníka Medzinárodného folklórneho festivalu. Pre obmedzenie dopravy a množstvo motoristov môže byť miestami v meste zdĺhavý pohyb spojený s parkovacími problémami. Organizátori preto odporúčajú využiť možnosti hromadnej kyvadlovej dopravy, ktorá bude pri príležitosti folklórneho sviatku z mesta i širokého okolia do Trnovcov a späť premávať. K dispozícii bude cestný vláčik a autobusy SAD Trenčín, ktoré budú jazdiť vo  vybraných časoch od piatka 17. do nedele 19. júna.

Mesto Myjava vyzýva vodičov, aby od piatka 20. hodiny neparkovali na parkoviskách v centre mesta na Nám. M. R. Štefánika a pri rieke kvôli prípravám na sobotňajší jarmok. V sobotu bude od 6. do 14. hodiny uzatvorené námestie a hlavná ulica pri rieke z dôvodu konania jarmoku a sprievodných podujatí MFF.

Turistický vláčik
SAD Trenčín
Spoje na žel. stanicu

Mestská polícia dáva do pozornosti, aby sa vodiči počas uzávierky riadili ich pokynmi. Doprava bude v tomto čase presmerovaná na Partizánsku ulicu, Ulicu 1. mája, Staromyjavskú ulicu a Pirte v oboch smeroch. Parkovanie pre návštevníkov festivalu bude možné na Marečkovej ulici, od križovatky Hurbanovej ulice s Moravskou ulicou po križovatku Hurbanovej so Staromyjavskou, na Moravskej ulici po križovatku Moravskej s Hurbanovou, ale i ostatých parkoviskách za predpokladu dodržania cestného poriadku. Ďalšie parkovacie miesta budú za malý poplatok k dispozícií na lúkach pri areáli Trnovce.

PROGRAM 62. MFF MYJAVA (leták)

Plagát na stiahnutie tu

Zdroj informácií a grafika: www.mffmyjava.sk

? CHCEM PODPORIŤ NOVINY