Stará Turá, 10. júl 2023 | Vrchol festivalového leta pod Javorinou pre milovníkov motoriek sa blíži. Motorkársko-hudobný festival Tanec Slnka prichádza s jubilejným 20. ročníkom. Tradične sa jeho domovom stane v posledných júlových dňoch Dubník pri Starej Turej.

Opäť sa môžeš tešiť na bohatú multižánrovú hudobnú zmes a možnosť vyhrať v rôznych súťažiach a tombolách pekné a hodnotné ceny. Klasikou festivalu sú až tri pódiá, na ktorých ťa tancom zamestnajú známe i menej známe zaujímavé kapely, ktoré namiešajú tú správu hudobnú všehochuť. Program na hlavnom stage štartuje už vo štvrtok 27. júla slávnostným otvorením, ktoré sa tento rok nezaobíde bez narodeninovej torty pre všetkých.

Keďže Tanec Slnka zostáva verný svojej moto tématike, program sa samozrejme neuzatvorí iba do areálu pri vodnej nádrži na Dubníku, ale znova ponúkne možnosť hromadne sa prevetrať na svojich tátošoch po malebnom kopaničiarskom kraji. Na pláne je až päť spanilých jázd, spojených aj s populárnymi kaskadérskymi show, napríklad na Myjave, či v Starej Turej. V rámci programu bude priestor na rôzne besedy a so svojou motorkou sa budeš môcť aj priamo zúčastniť súťaží. Nemaj ale strach, na festival sa dostaneš  aj bez motorky. Je otvorený pre všetkých, ktorí sa chcú zabaviť a prežiť hudobný zážitok so svojimi obľúbenými kapelami.

Štvrtkovým headlinerom budú legendárne Horkýže Slíže,  v piatok sa dostane k mikrofónu Aneta Langer, Mafia Corner, Heľenine oči, či Maxim Turbulenc a v sobotu sa o zážitok postará Peter Nagy sa kapelou Indigo, Slobodná Európa, Arakain a veľa, veľa ďalších. Okrem tanca ale dostaneš viac možností, ako sa rozpohybovať, a to prostredníctvom  plážového a športového areálu s bohatou ponukou športov ako vodné pólo, plážový futbal, paddleboarding , či ranná jóga.

Tanec Slnka 2023 prichádza aj s úplnými novinkami, ktoré ešte viac obohatia tvoj pobyt v lone Dubníka. Na turnaji Warzone sa v bojovej klietke predstavia aj domáci bojovníci z MMA Taurus Stará Turá, sobotňajšia neopakovateľná dronová show dostane motorky  priamo na nebo a novoty si organizátori pripravili aj v podobe lepšieho výberu stanovania. Tanec Slnka  dostáva  v prípade sociálneho zázemia pozitívne ohlasy a tento rok ešte viac posilní upratovacie čaty pre čo najlepší dojem a čistotu celého areálu. Tí, ktorí sa na Dubník chystáte prvýkrát, uvítate priestrannosť pre seba a svoju motorku, ale i krásnu prírodu okolo celého campingu. Keďže festival trvá až do nedeľného rána, možnosť stanovania určite radi využijú tí, ktorí na Tanec prifachčia z väčších vzdialeností a rovnako nadšenci, ktorí chcú byť počas celej doby v centre diania.

Organizátori odkrývajú ďalšie novinky zo zákulisia a pripravované časti programu na svojej stránke, preto sa ti hodí ju sledovať a byť tak v obraze.

Vstupenky na Tanec Slnka 2023 si môžeš zakúpiť priamo TU . Prajeme ti šťastnú cestu a uvidíme sa 27. – 30. júla 2023 na Dubníku pri Starej Turej!

Kopaničiarske noviny, mediálny partner podujatia Tanec Slnka 2023.

Foto: Kopaničiarske noviny.