Brezová pod Bradlom , 18. jún 2023 | Sledovanie filmu na veľkom plátne, počas teplého letného večera, obkolesený prírodou a s hviezdami nad hlavou. Páči sa vám takáto predstava?  Ak sa veci podaria tak, ako sa majú, budete si môcť takýto zážitok pod holým nebom užiť priamo na vrchu Bradlo.

Prevádzkovatelia Chaty Bradlo plánujú po roku opäť zorganizovať Filmovú noc. ,,Naše gastro zámery na Chate Bradlo sme od začiatku spájali aj s celkovým životom pod Bradlom a na miestnych kopaniciach, a preto od začiatku organizujeme aj rôzne kultúrne alebo športové podujatia a akcie pre malých aj pre veľkých,’’ povedala Soňa Kiovská z Chaty Bradlo.

Okrem vlastných prostriedkov – nôh a kolies, sa budete môcť na Bradlo previesť z Brezovej vláčikom Brezováčikom a v prípade dobrého počasia, môžete samozrejme návštevu spojiť s podvečernou romantickou prechádzkou k monumentálej bradlianskej Mohyle gen. Štefánika. Pri filme nezostanete ani o smäde a hlade, ku kinu nepochybne patrí nejaká limonáda, či pukance.

,,Do nášho letného kina nevyberáme vstupné, prísť môže ktokoľvek. Vyberieme jeden film, respektíve rozprávku pre deti a jeden film pre dospelých. Každý si príde na svoje a strávime spolu skvelý letný večer. Prvý ročník Filmovej noci na Bradle, ktorý sa konal v júli 2022, zožal obrovský úspech. Ešte mesiac po akcii nás bombardovali správy, či bude teraz kino každý víkend.’’

Prenájom nafukovacieho plátna, ozvučenie a licencia na filmy však niečo stojí. Samotní organizátori nedokážu celý project zafinancovať. Aby sa filmový večer podaril, s sposbou o získanie peňazí sa i obrátili na ľudí a ich dobrovoľné príspevky. Prostredníctvom dobročinnej zbierky na Donio.sk chcú vyzbierať 90% čiastky. Ak  sa zámer podarí, zvyšok dofinancujú z vlastného vrecka.

,,Ak sa nepodarí získať ani 90%, peniaze od darcov, ktorí sa rozhodnú podporiť aj našu inú akciu využijeme zodpovedne na  ďalšie veľké podujatie: Časovka na Bradlo. Je to cyklistický pretek do kopca. Nultý ročník sme si otestovali v roku 2022 a prihlásených sme napriek nie úplne priaznivému počasiu mali 150 jazdcov. Tento rok máme opäť vyššie cele a radi by sme naplnili kapacitu 240 jazdcov.“

Ak by ste chceli podporiť premietanie na Bradle, môžete tak urobiť cez odkaz na darovaciu stránku nižšie.

,,Vopred ďakujeme za každú podporu a budeme sa tešiť pred veľkým plátnom na Filmovej noci!’’

Chcem podporiť Filmovú noc na Bradle 2023

Titulka: Chata Bradlo / Donio.sk