Myjava, 4. feb. 2023 | Myjavskí volejbalisti ukončili svoje pôsobenie v Stredoeurópskej volejbalovej lige MEVZA 2022/2023 zápasmi s Merkurom Maribor a HAOK Mladosť Záhreb. Pred domácim publikom sa po utorkovej prehre 1-3 so slovinským protivníkom rozlúčili s medzinárodnou súťažou vo štvrtok 2. februára výhrou 3-1 nad Záhrebom, celkovo zaznamenali v desiatich zápasoch 4 výhry a 6 prehier a skončili na nepostupovom deviatom mieste.

„V MEVZA to bol pre nás v tomto ročníku posledný zápas. Chceli sme ho veľmi vyhrať a s pozitívnou náladou ukončiť účinkovanie v nej. Mali sme aj dobré zápasy. Záhreb nebol ľahký súper, ale v prvom rade sme zvládli zápas takticky a ja svojim chlapcom ďakujem za účinkovanie v tejto súťaži, povedal po zápase s chorvátskym celkom tréner Spartaka Vitalij Osipov.

Myjavčania však naďalej pri zápasovom vyťažení úspešne zvládali aj súboje v Niké Extralige, kde v doterajších osemnástich kolách zaznamenali 16 víťazstiev a sú zaslúženými lídrami slovenskej ligy. Potvrdili to aj pri poslednom vystúpení 4. februára na palubovke VKP Bratislava výhrou 2-3. Najbližšie sa kopaničiari predstavia 18. februára v šlágri u úradujúceho majstra a súčasného druhého celku tabuľky v Komárne.

Titulka: Martina Suváková