Myjava, 17. feb. 2024 | Volejbalisti Spartaka Myjava po prvýkrát postúpili do vyraďovacej fázy Stredoeurópskej volejbalovej ligy MEVZA.

Zverenci Jaroslava Petruchu si postup vybojovali na záverečnom turnaji 13. a 14. februára na palubovke Komárna. Proti rakúskemu tímu Amstetten Niederösterreich vyhrali 3-0 a hoci posledný duel proti SK Zadruga Aich/ Dob nevyšiel Myjavčanom výsledkovo (1-3), v hre mohli nájsť tiež pozitíva v podobe dobrého kolektívneho výkonu.

,,Som na chalanov hrdý. Hrali sme veľmi dobrý volejbal proti kvalitnému súperovi. Prehrali sme ťažkú koncovku, ale nemám im čo vyčítať. Som s tým výkonom spokojný a teším sa na ďalšie zápasy,’’ zhodnotil J. Petrucha.

Vďaka lepšiemu skóre sa Spartak vyšvihol na 4. priečku a na jar čaká klub historické účinkovanie na záverečnom turnaji Final Four, kde mu budú robiť spoločnosť slovinské tímy Calcit Kamnik, Maribor a rakúsky Aich/Dob. Uskutoční 15.-17. marca, dejisko zatiaľ známe nie je. Druhý slovenský zástupca z Komárna sa umiestnil na 6. priečke.

Titulka: J. Petrucha.