Bratislava, 26. mar. 2023 | Futbalisti Spartaka Myjava vybojovali vďaka dvom gólom v závere zápasu proti rezerve Slovana aspoň bod.

Domáci posilnení o hráčov z áčka, ktorí len nedávno nastúpili v Európskej konferenčnej lige, sa pustili do kopaničiarov už v úvode zápasu. Čo však nezastavila obrana Spartaka, vyriešil brankár Kubica. V závere polčasu Myjavčania dokázali udržať loptu na svojich kopačkách častejšie, bránu súpera však výraznejšie neohrozili.

Tréner Kaplan cez polčasovú prestávku zjavne svojich zverencov v kabíne povzbudil a Spartakovci do druhého dejstva nastúpili aktívnejšie. Prví sa však presadili Slovanisti. V 68. minúte si nabehol na center Kušníra Božik a už o päť minút prekonal Kubicu aj samotný Kušnír. Až v 84. minúte nastal čas kapitána Myjavčanov Štefana Pekára, ktorý utešeným gólom z kategórie výstavných potešil čierno-bielych fanúšikov na Pasienkoch. Vedenie o dva góly býva zradné a Myjavčania to belasým potvrdili do bodky. V samotnom závere zápasu po vynikajúcej akcii zariadil Mareš vyrovnaný výsledok, ktorý sa už nezmenil a hostia si tak doslova ukradli z Bratislavy dva body.

„Myslím si, že dnes to je úplne spravodlivá remíza. Aj keď, povedzme si na rovinu, že za stavu 2 : 0 sa to pre nás nevyvíjalo dobre. Ale vzhľadom na priebeh celého zápasu je to spravodlivé. Súpera sme do výrazných šancí nepustili, no dostali sme dva také jednoduché góly, čo by sa určite nemalo stávať. Som veľmi rád, že sa nám podarilo vyrovnať, pretože v predošlých dvoch zápasoch sme dostali gól v nadstavenom čase. Teraz sme ho dali my, vyrovnali a myslím, že táto remíza nám môže pomôcť k tomu, aby sme sa znovu odrazili k lepším výsledkom‘‘, zhodnotil zápas tréner Spartaka Lukáš Kaplan.

Myjavčania síce predĺžili sériu bez víťazstva na tri zápasy, avšak po remíze s Dubnicou 2-2 a prehre s Púchovom 0-1 sa na nich čo sa týka skórovania v závere zápasu priklonila šťastena a remíza s béčkom Slovana je s ohľadom na priebeh zápasu prijateľná. Kopaničiari si udržali 5. miesto v tabuľke a najbližšie sa 31. marca predstavia na pôde štrnásteho Dolného Kubína.

Titulka: Vladimír Pyxel Domen. Info: Marek Hrin – TS Spartaka Myjava.