Myjava, 22. aug. 2022 / Správa majetku mesta Myjava (SMMM), prevádzkujúca mestský športový areál vrátane kúpaliska a plavárne zaviedla od 22. augusta pre návštevníkov novinku. Je ňou aerosolový morský kúpeľ, ktorý je vhodný pre ľudí s kožnými ochoreniami a problémami s dýchaním.

O novej zdravotno-rekreačnej možnosti informuje spoločnosť na svojej webstránke. Kúpeľná procedúra je tvorená tryskou a tlakom vzduchu. Obsiahnuté minerály vo vode sú podstatne koncentrovanejšie, než vo vzduchu pri mori, takže inhalačné účinky sú niekoľkonásobne vyššie.

Ako uvádza firma Vojtek Vráble – Morský kúpeľ, procedúra posilňuje imunitu, uvoľňuje dýchanie, účinkuje pri kožných chorobách, prečisťuje dutiny, pokožku a pôsobí aj na zrak.

Kúpeľ je vhodný pre všetky vekové kategórie, možno ho absolvovať aj viackrát denne a vdychovanie aerosolu sa odporúča nosom aj ústami. Procedúra prebieha v kabínke, ktorá je k dispozícii na letnom kúpalisku a po ukončení sezóny bude prístupná v krytej plavárni. SMMM uvádza, že služba bude minimálne do konca septembra prístupná návštevníkom zadarmo a pozýva vyskúšať si túto novinku na vlastnej koži.

Zdroj informácií: SMMM, s. r. o., titulná fotografia: ilustračná – FB Morský kúpeľ