Piešťany, 10. okt. 2023 | Futbalisti Spartaka Myjava zvládli súboj 3. kola Slovenského pohára a na pôde Piešťan vyhrali 4-0. V náročnom zápase s množstvom nepremenených šancí rozhodol tímový výkon.

Spartak Myjava zatiaľ patrí v druhej lige medzi lepšie tímy. Po úvodných prehrách v prvých dvoch kolách sa Myjavčania dokázali ihneď vschopiť a vďaka 8-zápasovej sérii bez prehry sa usadili na 4. mieste v tabuľke. Túto skvelú bilanciu, kedy kopaničiari takmer na dva mesiace nedokázali nájsť premožiteľa, pokazil až v 11. kole 6. októbra tím FK Pohronie (0-2).

Zápasy Slovenského pohára bývajú občas pre papierových favoritov zradné a pred Myjavčanmi stála otázka, či sa dokážu cez prehru z víkendu preniesť a potvrdiť svoje kvality proti tímu z piatej ligy – PFK Piešťany.

Duel sa mal pôvodne konať ešte v septembri, ale vzhľadom na nabitý program druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže bol preložený. Aj vďaka tomu bolo jasné, že víťaz sa v 4. kole pohára stretne s treťoligistom FK Poprad, ktorý vyradil Humenné aj Stropkov. Spartakovci nenechali nič na náhodu a v 19. minúte sa presadil Tancík. Napriek tomu, že výkon domáceho tímu z kúpeľného mesta sa zdal byť nadpriemerný, Myjava dominovala. Pred hvizdom polčasu pridal druhý gól Copko a ďalšie poistky v 74. minúte Legnani a v 86. minúte opäť Tancík.

„Dnešný zápas hodnotím určite pozitívne, hoci podmienky boli ťažké. Ale oba tímy ich mali rovnaké. Chceli sme ukázať svoju kvalitu a že naše srdcia bijú pre klub. To sa nám aj podarilo. V prvom dejstve sme dali dva góly, boli sme na trávniku dominantní. Potom sme pridali aj ďalšie góly a vytvárali si veľa ďalších šanci, takže zápas mohol skončiť aj 7 : 0. Bohužiaľ, chýbala nám väčšia presnosť a možno aj dôraz v istých momentoch. Ale celkovo som s nasadením chlapcov spokojný. Trochu sme si po neúspechu s Pohroním vyčistili hlavy a už sa pripravujeme na Slovan. Našim cieľom bol dnes určite postup“, hodnotil pozitívne výkon mužstva asistent trénera Spartaka Myjava Volodymyr Vasylyev, ktorý zdôraznil, že na ihrisku Popradu budú chcieť Myjavčania opäť predviesť bojovný a tímový výkon.

Zápas v Poprade je naplánovaný na 25. októbra. Dovtedy kopaničiari stihnú hrať ešte dva druholigové zápasy – 13. 10. doma proti Slovanu Bratislava B a 22. 10. na ihrisku Malženíc.

Info: TS Spartaka Myjava.

Titulka: Vladimír Pyxel Domen.