Myjava, 18. feb. 2023 | Futbalisti Spartaka Myjava zvládli generálku pred jarnou časťou druhej ligy. V poslednom prípravnom zápase bohatom na šance zdolali na domácom umelom trávniku treťoligovú Sereď 4-1. O góly sa postarali zhodne dvomi gólmi Olejník a Pekár.

Lukáš Kaplan zhodnotil zápas takto: „Určite to bol dnes zaujímavý zápas. Bol pre nás poučný tak v ofenzíve ako aj v defenzíve. Nejaké veci nám to ukázalo a tie si musíme v priebehu budúceho týždňa na videu rozobrať. Pretože niektoré situácie a ich riešenie z pozície obrany by nás mohli o týždeň mrzieť. Ďalšia vec je to, čo sme dnes pozahadzovali. Tak to je takisto na zamyslenie. Takže hovorím, my si to musíme dobre zanalyzovať tak, aby sme sa správne nachystali na prvý majstrovský zápas v Žiline. Zdravotne sme všetci k dispozícií, ani jeden hráč momentálne nie je mimo kádra, že by bol zranený alebo chorý a my sa už na ten prvý majstrovský zápas tešíme.“


Výsledky prípravných zápasov Spartaka Myjava:

Myjava – Lednické Rovne 4:0, Skalica – Myjava 4:2, Uherský Brod – Myjava 1:3, Myjava – Beluša 3:2, Myjava – Sereď 4:1. Myjavčania v úvode februára tiež absolvovali zimné sústredenie v Turecku, kde zdolali juniorku Rapidu Viedeň 2:0, prehrali s poľským treťoligovým lídrom Kotwica Kolobrzeg 0:1 a porazili účastníka najvyššej uzbeckej futbalovej súťaže Termez Surkhon 3:1.

Počas zimnej prípravy si okrem hráčov zlepšili svoje poznatky aj hlavní kormidelníci tímu. Tréner Lukáš Kaplan na konci januára úspešne ukončil štúdium na licenciu UEFA PRO a zároveň asistent Daniel Kvasnica zvládol prijímacie skúšky na štúdium licencie UEFA A.

Najbližší, už majstrovský zápas, odohrajú kopaničiari 26. februára v Žiline.

Zdroj : M. Hrin – Spartak Myjava. Titulka: V. Pyxel Domen.