Myjava. 9. jan. 2023 / Futbalisti Spartaka Myjava začali po sviatkoch s tréningovým procesom a kondičnou prípravou na jarnú časť druhej ligy. Tá pre spartakovcov štartuje 26. februára zápasom v Žiline. Počas nasledujúcich týždňov čaká hráčov aj séria prípravných zápasov a sústredenie v Turecku. Myjavčania chcú nadviazať na úspešnú jeseň, po ktorej sa usadili na tretej priečke tabuľky. Cieľom je umiestnenie v hornej polovici tabuľky a predvádzanie pre divákov atraktívneho futbalu.

„Po jesennej časti sme vyjadrili absolútnu spokojnosť s mužstvom a jeho výkonmi, ktoré na domácom trávniku aj ihriskách súperov predvádzalo. To, že zimujeme na treťom mieste, považujeme za skvelý výsledok a ukázalo sa, že rozhodnutie, ktoré sme urobili pred dvoma rokmi, aby sme hneď nepostúpili do vyššej súťaže, ale ešte počkali, sa ukázalo ako správne. Chlapci sa zohrali, vytvorili v kabíne naozaj dobrú a súdržnú partiu a dnes 2. ligu hrá povedzme 80% hráčov, ktorí za nás nastupovali aj v 3. lige Západ. Plus sme úspešne zapracovali aj nových, perspektívnych hráčov, ako napríklad Buchela, či Olejníka. Tu prvú časť ligy by som rozdelil na tri časti. Prvá tretina bola výborná, v druhej prišli aj nejaké zaváhania a tá posledná bola opäť skvelá. Takže máme na čom stavať a budeme sa aj naďalej držať tej našej filozofie, že futbal chceme robiť predovšetkým pre radosť, nie preto, že niečo musíme. Jediné negatívum, ktoré vnímam, je to, že ten záujem divákov o kvalitný futbal nie je taký, aký by si naši hráči zaslúžili,“ hodnotí aktuálnu situáciu generálny manažér Spartaka, Peter Halabrín.

Foto: Spartak Myjava

Zimná prestávka sa nezaobišla bez zmien v kádri. V zostave pribudol obranca Michal Boledovič z Trnavy, ktorý na jeseň nastupoval za Malženice a objavil sa aj v nominácií slovenskej reprezentácie U19 a útočník Filip Škrteľ, naposledy hrajúci za Kalnú nad Hronom. Do prípravy sa takisto zapoja navrátilci z hosťovaní – Dávid Copko, Martin Brezina a Tomáš Zmeko. Z B-mužstva mali pôvodne pribudnúť Kristián Koníček a Jakub Halabrín. Druhý spomenutý si však na prvom tréningu privodil nešťastné zranenie a do jarných zápasov pravdepodobne nezasiahne. Ponuku do A-tímu odmietol pre školské povinnosti Dalibor Dubovský. Myjavské rady opustil nečakane krátko pred prípravou brazílsky obranca Willian Correia SIlva, ktorý sa rozhodol pre zaujímavú ponuku z ďalekej Indonézie. Odišiel aj Jiří Pafka, s ktorým klub ukončil spoluprácu, Jakub Buchel prestúpil do Rače a otáznik ďalšieho pôsobenia v Myjave visí nad hosťujúcim Samuelom Benovičom a Stanislavom Olejníkom zo Spartaka Trnava. Myjavčania sa tak budú ešte musieť zaoberať zložením kádra, ktorý by sa mal po príprave obsahovať 21 mien.

„Keď pozrieme do kalendára a na program prípravy, tak to prvé jarné kolo nie je veľmi ďaleko. Chalani sú plní odhodlania, zdraví, takže to ma teší a želám im, aby im to vydržalo čo najdlhšie a nech ich obchádzajú zranenia. Tešíme sa tak na prípravu, ako aj na odvetnú časť ligy. Myslím, že súperi nás budú vnímať trošku inak a možno viac sa na nás pripravovať, pretože to umiestnenie po jeseni je vynikajúce. A ja verím, že budeme na to dobre nachystaní. S kabínou som spokojný, jediný taký škrt cez rozpočet pre nás je Willian, ktorý na poslednú chvíľu odchádza a uvidíme, ako sa nám podarí túto pozíciu nahradiť. Čo sa týka príchodov Boledoviča a Škrteľa, máme týchto chlapcov napozeraných, chceli sme ich do mužstva a ja verím, že sa dobre zapracujú a budú plnohodnotnými posilami,“ uzatvára tému začiatku prípravy a zmien v zostave tréner Spartaka Myjava, Lukáš Kaplan.

Foto: Spartak Myjava

Zloženie A-mužstva Spartaka Myjava v zimnej príprave sezóny 2022/2023:

Libor Koníček, Denis Kubica, Tomáš Odráška Jerguš Halabrín, Samuel Flamík, Štefan Pekár, Adam Cisár, Filip Buchel, Jaroslav Toman, Pavol Sivák, Mário Lopušan, Dominik Martišiak, Tomáš Mareš, Arthur Legnani, Maroš Čurik, Jakub Tancík, Martin Svatík, Martin Brezina, Michal Boledovič, Kristián Koníček, Tomáš Zmeko, Filip Škrteľ, Dávid Copko.

Plán prípravných zápasov Spartaka Myjava v zimnej prestávke 2022/2023:

  • sobota 14. 1. 2023, 10.30 h – Uherský Brod – Myjava
  • sobota 21. 1. 2023, 11.00 h – Myjava – Skalica (miesto zápasu v riešení)
  • utorok 24. 1. 2023, 18.00 h – Myjava – Beluša
  • sobota 28. 1. 2023, 11.00 h – Myjava – Lednické Rovne
  • 4. – 12. 2. 2023 – sústredenie v Turecku, v rámci ktorého sa ráta s dvoma zápasmi 7. a 11. 2. 2023
  • nedeľa 19. 2. 2023, 10.30 h – Myjava – Sereď, generálka na ligu

Zdroj informácií a titulka: Spartak Myjava