Futbalisti Spartaka Myjava sa pred posledným duelom jesennej časti II. ligy v Petržalke naladili na víťaznú vlnu. V ťažkých troch zápasoch po sebe na ihriskách súperov dokázali bodovať naplno. Po skvelom druhopolčasovom obrate v Humennom a víťazstve 2-1 zostal tím pod vedením trénera Lukáša Kaplana na východe krajiny. Hráči sa namiesto sobotňajších volieb sústredili na nasledujúci deň, kedy čakala kopaničiarov náročná dohrávka 11. kola v Ličartovciach s dovtedajším lídrom súťaže, Tatranom Prešov, ktorý od augusta vyhral všetkých 10 zápasov. Myjavčania však dokázali využiť z minima maximum a dokázali túto úctyhodnú sériu Prešovu ukončiť. Jediným gólom Stanislava Olejníka zo 62. minúty získali mimoriadne cenné tri body.

V rámci 16. kola vycestovala Myjava k svojmu tabuľkovému susedovi do Šamorína. Formu potvrdil najmä Stanislav Olejník, ktorému do štatistík pribudli hneď dva presné zásahy. 20-ročný útočník prišiel na Myjavu v lete ako hosťujúci hráč zo Spartaka Trnava a dnes je spolu so šesťgólovým Štefanom Pekárom najlepším strelcom tímu. Ten si z pokutového kopu rovnako vylepšil v Šamoríne ligové štatistiky a jeden gól pridal v závere zápasu Mário Lopušan. Myjavčania vyhrali 4-2 a udržali si 4. priečku v tabuľke.

Útočník Olejník si v troch zápasoch pripísal 4 presné zásahy. Zdroj: V. Pyxel Domen.

Pozápasové vyjadrenie trénera Myjavy, Lukáša Kaplana: „Tento zápas by som rozdelil na dve časti. V prvom polčase boli jednoznačne lepší domáci hráči, ktorí si vypracovali tri-štyri šance, Zahodili ich a my sme ich potrestali prakticky hneď z prvej príležitosti. Potom sme dostali gól, ktorý patrí medzi tie, aké nemôžeme dostávať. Podobne aj druhý gól. To sú veľké chyby. Ale som šťastný, že to čo sme si cez prestávku povedali, sme v druhom polčase aj dodržali. Zlepšili sme sa, vypojili sme domácim stred poľa, ktorý bol v prvom dejstve nebezpečný. A myslím, že sme v konečnom dôsledku aj zaslúžene vyhrali.“

Dňa 13. novembra sa tak môžeme tešiť na zaujímavý duel v bratislavskej Petržalke, ktorá má formu a rovnako posledné tri zápasy vyhrala. Ešte predtým však čaká Myjavčanov osemfinálový zápas Slovenského pohára s prvoligovým AS Trenčín. Zápas je na programe v stredu 9. novembra od 13. hodiny na Sihoti.

Zdroj: Tlačová správa Spartaka Myjava, titulná fotografia: Vladimír Pyxel Domen