Myjava, 7. apr. 2023 | Futbalisti Spartaka Myjava prehrali na domácom štadióne s predposledným tímom tabuľky, bratislavským FK Rača 2-3. Zápas 24. kola II. ligy bol pre trénera Kaplana posledným na lavičke kopaničiarov.

Zápasu predchádzala séria štyroch duelov Myjavčanov bez víťazstva. Na jar zvíťazili iba raz a to ešte na začiatku marca. Po minulotýždňovom zlom výkone a prehre 1-3 v trinástom Dolnom Kubíne sa spartakovci túto negatívnu sériu dušovali preraziť na domácom štadióne, kde privítali predposledný tím tabuľky z bratislavskej Rače.

Po úvodnej aktivite kopaničiarov však prišla doslova katastrofická  šesťminutovka, počas ktorej lovil gólman Koníček loptu zo svojej siete až trikrát. Už v 23. minúte tak bol stav na výsledkovej  tabuli po dvoch góloch Bellása, aj presnom zásahu Nigérijčana Atikiho, hrozivých 0-3 pre Raču. Myjavčania sa síce zmohli na rýchlu odpoveď Čurikovou strelou k žrdi, defenzíva hostí ale ostatné pokusy o prelomenie ustála. V 41. minúte zavelil k vyrovnaniu kontaktným gólom Pekár, toho sa však necelé štyri stovky divákov, napriek snahe i veľkej šanci kapitána Myjavčanov v závere polčasu, nedočkali.

V druhom polčase ihrisko pripomínalo bojové pole, čomu prispelo aj nevľúdne počasie. Račania sa zavreli do svojej obrannej pevnosti, ktorú Myjavčania už viac nedobyli. Nepekný futbal bez vážnejších šancí nezmenil ani na rohový kop nabiehajúci Martišiak, ktorého pokus z 88. minúty ukončil na bránkovej čiare brankár Žákech. Myjavčania nedokázali vybojovať ani bod, v siedmich jarných zápasoch ich tak dokázali doposiaľ nazbierať iba päť.

Prehra favorizovaného Spartaka s Račou síce bola prekvapujúca, ďalšie prekvapenie však klub oznámil po zápase;

,,Vedenie klubu sa po sérii zlých výsledkov a najmä kvôli neuspokojivému hernému prejavu rozhodlo k dnešnému dňu, to jest k piatku 7. apríla 2023, odvolať realizačný tím A-mužstva. Otázkou skladby nového tímu a najmä osoby hlavného trénera sa bude v nasledujúcich dňoch intenzívne zaoberať.‘‘

Miesto trénera Lukáša Kaplana, ktorý viedol Spartak od leta 2022, dočasne prevezme jeho predchodca a doterajší asistent trénera, Daniel Kvasnica.

Titulka: Marek Hrin, info TS Spartaka Myjava.